Infostart.hu
eur:
388.61
usd:
329.93
bux:
110890.99
2025. december 23. kedd Viktória
Nyitókép: Pixabay

Szupercella mosta el Miskolcot - szerdán is kemény viharok érkeztek

Komoly felhőszakadás és jégeső volt Miskolcon. Több helyen 20, néhol 30 mm feletti csapadék kíséri keleten, északkeleten a szerda esti zivatarokat.

Igen nedves, labilis légtömeg tölti ki a Kárpát-medencét, és ha ehhez hozzáadjuk a keleti országrészt keresztülszelő összeáramlási zónát, akkor máris kész vannak a lassú mozgású, kiadós felhőszakadással járó zivatarok.

Ezek áztatták el a Zempléni-hegység és a Bükk térségét, köztük Miskolcot is, de az Alföld is kapott az öntözésből szerdán.

A csapadék több helyen meghaladta a 20 mm-t:

Bodrogolaszi 20, Tardona 21, Vágáshuta 25, Forró 26, Miskolc 23-25 mm, de az Alföldön, Tiszafüreden is lehullott 29 mm.

A legbőségesebb égi áldás az csapadékadatok szerint eddig Kisgyőrben volt, ide 37,8 mm esőt zúdult le - írja az Időkép.

Kál-Kápolna és Heves között szerda este nyolc órakor a Kál-Kápolnáról Kiskörére tartó vonat elé egy fa dőlt a sínekre.

A vonatközlekedés ideiglenesen szünetel. Az arra utazók hosszabb eljutási idővel számoljanak

- közölte a MÁV.

Időkép videói a viharról:

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
Az amerikai tőzsde ritka teljesítményre készül – már csak 3% hiányzik

Az amerikai tőzsde ritka teljesítményre készül – már csak 3% hiányzik

Emelkedéssel zártak pénteken az amerikai tőzsdék, amelyet az ázsiai piacokon szintén erősödés követett ma reggel. A mesterséges intelligencia körüli feléledő optimizmus hozzájárult a jó hangulathoz. Európában ehhez képest visszafogott mozgások voltak a mai kereskedésben, enyhe esés volt a jellemző a tőzsdéken. Közben a nemesfémek ralija tovább folytatódott, az arany új történelmi csúcsra ment, de jól teljesít az ezüst is. Emelkedett az olaj ára is a Venezuela közelében fokozódó geopolitikai feszültségek miatt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×