Infostart.hu
eur:
356.6
usd:
309.26
bux:
132231.01
2026. június 11. csütörtök Barnabás

Életfogytiglani büntetést kaphat, aki prostituálthoz jár

Nemi erőszaknak minősülhet, és életfogytig tartó büntetést vonhat maga után Nagy-Britanniában egyes prostituáltak szolgáltatásának igénybe vétele. Az erről szóló javaslatot kedden mutatta be a brit belügyminiszter. A szigorú elképzelés egy svédországi törvény mintájára készült.

Ha a brit parlament elfogadja a javaslatot, akkor az országba csempészett vagy stricik által futtatott prostituáltakhoz járó férfiakat súlyosan megbüntethetik a jövőben. Azaz nem a szolgáltatókat, hanem a klienseket ítélik majd el.

Az örömlányok közül sokaknak egyáltalán nem öröm az, amit csinálnak. Gyakran hamis ígéretekkel csábítják őket Nagy-Britanniába, van, akit elrabolnak. Útlevelüket elveszik, összeverik és gyakorlatilag szexrabszolgaként kezelik őket. A londoni rendőrség becslése szerint a Nagy-Britanniában dolgozó 88 ezer szexmunkás több mint kétharmadát embercsempészek ellenőrzik.

A törvénycsomag része lesz azonban az utcai prostituáltakat igénybe vevő férfiak elleni fellépés, és később a topless-bárokat is jobban szabályozni akarják.

Mint a Guardian megjegyzi, a munkáspárti kormány négy éve még türelmi zónákat akart felállítani, és engedélyezte volna a mini bordélyházak működtetését is. A média ellenséges reakciója és egy időközben életbe léptetett svéd törvény hatására azonban radikálisan más elképzelést dolgozott ki.

És mi lesz a férfiak klienseivel?

A javaslat máris hatalmas vitát váltott ki. Az ellenzők szerint nem lehet megmondani, ki az, aki illegálisan becsempészett, vagy stricik által futtatott örömlány, és ki nem. Azt is felvetik, hogy akkor a férfiprostituáltakat látogató nőket is büntetni kellene.

Harriet Harman brit miniszter szerint viszont Nagy-Britanniában modern kori szexrabszolgaság működik és ennek az az oka, hogy a férfiak hajlandók pénzt fizetni a szexért. Az illető férfit még akkor is vád alá helyezhetik, ha megkérdezi a lánytól, hogy illegálisan hozták-e az országba vagy strici futtatja-e, és nemleges választ kap - mondta egy rádióinterjúban a belügyminiszter.

Jaqui Smith viszont hozzátette: a svéd törvényt, amely teljesen megtiltja a szexért való fizetést, nem akarták lemásolni, mert annak "nincs társadalmi támogatottsága.

A brit prostituáltak szervezete szerint hamis az az állítás, hogy a legtöbb lányt becsempészték volna. Tanárok és diákok is vannak köztük és önként csinálják - mondták.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Jön a vagyonadó: Magyar Péter posztolt a kormányülés után

Jön a vagyonadó: Magyar Péter posztolt a kormányülés után

A szerdai kormányülésen a kabinet többek között arról is döntött, hogy 3,4 milliárd forintnyi rendkívüli forrást biztosít a kórházi klímaberendezések azonnali javítására és karbantartására – derül ki a miniszterelnök Facebook-bejegyzéséből.

Bendarzsevszkij Anton: ez most már trendforduló, Ukrajna megfordította a háború menetét

Egy háború legtöbbször nem statikus, hanem dinamikus, a jelenlegi szakasz azonban egyértelműen Ukrajnának kedvez, de ez nem jelenti azt, hogy Oroszország számára elúszott volna a háború – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója. Arról is beszélt, hogy az ukránok a drónhasználatban, a technológia és a mesterségesintelligencia-képességek terén kerültek fölénybe az oroszokkal szemben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.11. csütörtök, 18:00
Dénes Ferenc sportközgazdász
Dénes Tamás az InfoRádió főmunkatársa, futballtörténész és -szakíró
Megjött a hét egyik legfontosabb adata, Donald Trump bejelentésére vérengzés alakult ki a tőzsdéken

Megjött a hét egyik legfontosabb adata, Donald Trump bejelentésére vérengzés alakult ki a tőzsdéken

Tegnap megindult a profitrealizálás a technológiai cégeknél a Wall Streeten, ami végül felemás záráshoz vezetett, és Ázsiában is az eladók voltak ma fölényben. Európában szintén egyre rosszabb a hangulat, ez alól a magyar tőzsde sem kivétel, itthon a Mol vezeti az esést. Tovább rontotta a hangulatot, hogy Donald Trump jelezte: túl régóta húzódnak az Iránnal folytatott tárgyalások, és további lépéseket helyezett kilátásba az elnök. Javította viszont a képet, hogy a legfrissebb adatok alapján, meglepetésre a maginfláció csak kismértékben emelkedett Amerikában, ami ad némi mozgásteret a Fed számára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×