Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 13. szombat Anett, Antal

Kinek tetszik az a lány, akinek a térdkalácsa szélesebb, mint a combja?

Felújult a vita arról, hogy kitiltsák-e a divatbemutatókról a túl sovány modelleket. Londonban végül is nem követték a madridi és a milánói példát.

A spanyolok kezdték a kitiltósdit, két évvel ezelőtt. A madridi divatshow-ról három lányt küldtek haza: egy olaszt, egy franciát és egy lengyelt, mert az úgynevezett testtömeg-indexük 16 volt a megkívánt 18 helyett. Ez azt jelenti, hogy egy 170 centiméter magas lánynak legalább 52 kilót kell nyomnia. Ennek alapján a brit szupermodellt, Kate Mosst is leléptethették volna.

A példát Milánó is követte, a londoni Divathéten azonban végül úgy döntöttek, hogy egy modell lehet zörgőcsontú, de orvosi igazolást kell hoznia arról, hogy nem anorexiás.

Az persze a baj, hogy a sovány modellek láttán formás idomú lányok hiszik azt, hogy csak a sovány a szép, és betegre koplalják magukat, anorexiásak vagy bulémiásak lesznek.

A probléma az Egészségügyi Világszervezet fóruma elé is eljutott, különösen az után, hogy Dél-Amerikában egy Luisel Ramos nevű, 22 éves lány a bemutatón lelépett a kifutóról, összeesett, és szívrohamban meghalt. Hónapok óta élt salátán és diétás kólán, mert valaki azt mondta neki, hogy világsztár lehet, ha még tovább fogyasztja magát.

A spanyolok ismét élen jártak: felkérték a divatáruházakat, hogy ne állítsanak természetellenesen sovány bábukat a kirakatba. Claudia Schiffer szerint szépek a vékony lányok, de ezt egészséges életmóddal, étrenddel kell elérni, nem koplalással.

Ami már nem vonzó

A nulla-méretről ("zero size") tehát folyik a vita. Ez amerikai meghatározás, Európában 32-34-esnek felel meg. A francia és az angol divatházak ellenzik a korlátozást. A párizsi divatkamara elnöke szerint a modellek már az 1950-es években is soványak voltak, Grace Kellynek ötvencentis dereka volt; és nem a modell-ügynökségek feladata, hogy őrködjenek a fogyókúrázó lányok egészsége felett.

Első látásra megállapítható, hogy valakinek ez-e a természetes súlya, mint a filmsztár Audrey Hepburnnek meg a híres angol modellnek: Twiggynek volt, vagy természetellenesen sovány az illető. Ami semmiképp sem attraktív. Kinek tetszik az a lány, akinek a térdkalácsa szélesebb, mint a combja?

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: nem teszek se fél, se teljes fordulatot

Orbán Viktor: nem teszek se fél, se teljes fordulatot

Miután újra, egy évre megválasztotta Fidesz-elnöknek a párt kongresszusa, Orbán Viktor zárszót mondott. „Generációváltás kell a párt élén, jöjjenek a harmincasok, negyvenesek. Ezt fogom előkészíteni, ezért kértem csupán egy évet” – mondta a volt miniszterelnök. Előzőleg a Fidesz-kongresszus egyhangúlag megváltoztatta a párt alapszabályát, vége a választókerületi rendszernek. Politikai nyilatkozatokat is elfogadtak a migrációs paktumról és a közjogi méltóságok leváltásáról.

Sok a tisztázatlan kérdés a hazai MotoGP-futam jövője körül, a Hungaroring most még nem jöhet szóba

Múlt hétvégén fontos mérföldkövet ért el Balatonfőkajáron Marc Márquez, aki a 100. futamgyőzemét szerezte meg pályafutása során. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője szerint sokatmondó, hogy a hétvégén a Slovakia Ringen rendezett kamionversenyen több néző volt, mint a balatonfőkajári gyorsaságimotoros-vb-futamokon, de azt gondolja, ez nem a magyar szervezők hibája. Úgy véli, minél hamarabb megoldást kell találni arra, ki legyen hosszú távon a promóter és a helyszín tekintetében is el lehet gondolkodni valamilyen alternatíván, hogy még többen legyenek a versenyeken.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Megszólalt a Széchenyi István Egyetem a vitnyédi migránstábor-ügyben

Megszólalt a Széchenyi István Egyetem a vitnyédi migránstábor-ügyben

A Széchenyi István Egyetem reagált azokra az információkra, amelyek a vitnyéd-csermajori ingatlannal kapcsolatban kerültek nyilvánosságra. Az intézmény közlése szerint a győri Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum fenntartói feladatait 2023-ban vette át, az ehhez kapcsolódó ingatlanegyüttes pedig 2024-ben került részben a tulajdonába, részben a vagyonkezelésébe.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×