Infostart.hu
eur:
384.85
usd:
334.09
bux:
0
2026. április 5. vasárnap Vince
Forensic science, murder weapon and criminal investigation concept theme with kitchen knife covered in blood next to numbered marker in a dark bloody crime scene lit by cop car lights
Nyitókép: Getty Images

Már nem menekülhet a budapesti gyilkosság gyanúsítottja

A megalapozott gyanú szerint a férfi 2024. november 2-án este 35 késszúrással megölte volt barátnője édesanyját - idézték fel.

A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra, 2024. december 5-ig elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, akit a II. kerületben szombaton elkövetett emberölés elkövetésével gyanúsítanak - közölte a Fővárosi Törvényszék.

A megalapozott gyanú szerint a férfi 2024. november 2-án este 35 késszúrással megölte volt barátnője édesanyját - idézték fel.

Az ügyészség a terhelt jelenlétének biztosítása, a bizonyítás megnehezítésének vagy meghiúsításának megakadályozása, valamint a bűnismétlés veszélyének kiküszöbölése érdekében a gyanúsított letartóztatásának elrendelését indítványozta - tették hozzá.

Mint írták: a férfi a terhére rótt bűncselekmény elkövetése után elhagyta a helyszínt. A hatóságok a fővárostól távol fogták el.

Felidézték, hogy a gyanúsított és a sértett lánya között hosszabb ideig tartó, viharos párkapcsolat volt. A lányát ért bántalmazások miatt a sértett közvetlenül az előtt tett feljelentést, hogy a férfi rátámadt.

A rendelkezésre álló adatok szerint a gyanúsított "labilis", több alkalommal fordult erőszakosan önmaga, illetve a sértett lánya ellen, mindezek miatt alappal valószínűsíthető, hogy szabadlábon hagyása esetén megpróbálná befolyásolni a tanúkat, illetve a bizonyítást egyéb módon veszélyeztetné vagy meghiúsítaná - fűzték hozzá.

A gyanúsított ugyan büntetlen előéletű, ám tekintettel a férfi "habitusára", a bűncselekményt megelőző magatartására és az elkövetés körülményeire, alappal lehet tartani attól, hogy szabadlábra kerülése esetén újabb bűncselekményt követne el. Ezért a bíróság úgy határozott, hogy a kényszerintézkedéssel elérni kívánt célok a gyanúsított esetében kizárólag letartóztatással biztosíthatók.

A végzés nem végleges - olvasható a közleményben.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság vasárnap közölte, hogy kevesebb mint kilenc óra alatt elfogtak a rendőrök egy 18 éves férfit, akit azzal gyanúsítanak, hogy több késszúrással megölt egy 51 éves nőt Budapest II. kerületében.

Akkor azt írták: a 18 éves férfi szombaton 18 óra 50 perc körül késsel több alkalommal megszúrta volt barátnőjének édesanyját. A mentőszolgálat munkatársai megpróbálták újraéleszteni a nőt, de az életét már nem tudták megmenteni.

Beszámoltak arról is, hogy a gyanúsított megtagadta a vallomástételt.

Címlapról ajánljuk

Védelmi Tanács: katonai védelem alá helyezik a Török Áramlat gázvezeték magyarországi szakaszát

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerint „terrortámadást készítettek elő a Török Áramlat vezetékkel szemben”. A Védelmi Tanács vasárnapi ülésén Orbán Viktor miniszterelnök elrendelte, hogy a Török Áramlat magyarországi szakaszát katonai védelem alá kell helyezni a szerb határtól a szlovák határig.
inforadio
ARÉNA
2026.04.07. kedd, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Hiába könyörögnek a nyugati hatalmak, Ukrajna az éjjel újabb pusztító csapást mért Oroszországra - Percről percre az ukrajnai háborúról vasárnap

Hiába könyörögnek a nyugati hatalmak, Ukrajna az éjjel újabb pusztító csapást mért Oroszországra - Percről percre az ukrajnai háborúról vasárnap

Az ukrajnai háború a húsvéti ünnepek idején sem csillapodik: hajnalban újabb orosz drón- és rakétacsapások érték Odesszát, amelyek több halálos áldozatot követeltek. Válaszul Ukrajna az orosz bevételek szempontjából kulcsfontosságú Lukoil-olajfinomítókat vette célba, annak ellenére, hogy nem megerősített információk szerint több nyugati nagyhatalom – köztük az Egyesült Államok – arra kérte Kijevet, hogy a Hormuzi-szoros körüli energiaválság miatt függessze fel az orosz energetikai infrastruktúrát célzó támadásokat. Tudósításunk az ukrajnai háború legfrissebb fejleményeiről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×