Infostart.hu
eur:
351.97
usd:
304.29
bux:
135724.68
2026. június 13. szombat Anett, Antal
Man in prison hands of behind hold Steel cage jail bars. offender criminal locked in jail.
Nyitókép: Rattankun Thongbun/Getty Images

Quaestor-ügy: "világszínvonalú" nyomozás és 8 éves tárgyalássorozat után hoztak ítéletet

A Fővárosi Törvényszék hétfői ítéletében 13 év fegyházbüntetésre ítélte a Quaestor-ügy elsőrendű vádlottját.

A Fővárosi Törvényszék 2024. szeptember 2-án első fokon ítéletet hirdetett abban a büntetőügyben, amelyben a Quaestor Értékpapír Zrt. vezetőjét és társait többek között 242 rendbeli társtettesként, bűnszervezetben, részben folytatólagosan elkövetett csalás bűntettével vádolta az ügyészség. A több mint 8 éve tartó tárgyalássorozat végén a törvényszék 10 vádlott vonatkozásában hirdetett ítéletet.

A bíróság többek között 7 rendbeli sikkasztás és 396 rendbeli (így egyes esetben bűnszervezetben, társtettesként, vagy részben folytatólagosan elkövetett) csalás bűntette miatt az elsőrendű vádlottat, Tarsoly Csabát – halmazati büntetésül – 13 év fegyházbüntetésre és 10 év közügyektől eltiltásra ítélte, valamint végleges hatállyal eltiltotta őt a gazdasági társaságban betöltött vezető tisztségviselői foglalkozástól. Elrendelte továbbá az őrizetbe vételét legfeljebb 72 órára.

Tarsoly Csaba Istvánt tíz évre a közügyektől is eltiltották, továbbá elrendelték az őrizetbe vételét legfeljebb 72 órára. A többi 10 vádlott közül a másod- és negyedrendű vádlott kivételével mindenkire büntetést szabtak ki. Négyen súlyosabb ítéletként 5-6 év fegyházbüntetést és 7-8 éves közügyektől való eltiltást kaptak, két vádlottat 5 év próbaidőre felfüggesztett 2 év börtönbüntetésre ítéltek, és 5 évig nem végezhetnek könyvelői tevékenységet.

A legsúlyosabb ítéletet, 16 év fegyházbüntetést a harmadrendű vádlott kapta, őt szintén őrizetbe vették 72 órára.

Két vádlottat felmentettek az ellenük emelt vádak alól.

A büntetőeljárás során eddig felmerült összesen 247 442 093 forint bűnügyi költséget a bűnösnek kimondott vádlottak különböző mértékben kötelesek az állam javára megfizetni – írta közleményében a Fővárosi Törvényszék.

Indoklásában a bíró a rendkívül szerteágazó ügy nyomozását világszínvonalúnak nevezte. Hozzátette ugyanakkor, hogy a vádlottak igyekeztek tervszerűen minden szakértőt kizáratni az eljárásból, akadályozva annak lezárását.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: nem teszek se fél, se teljes fordulatot

Orbán Viktor: nem teszek se fél, se teljes fordulatot

Miután újra, egy évre megválasztotta Fidesz-elnöknek a párt kongresszusa, Orbán Viktor zárszót mondott. „Generációváltás kell a párt élén, jöjjenek a harmincasok, negyvenesek. Ezt fogom előkészíteni, ezért kértem csupán egy évet” – mondta a volt miniszterelnök. Előzőleg a Fidesz-kongresszus egyhangúlag megváltoztatta a párt alapszabályát, vége a választókerületi rendszernek. Politikai nyilatkozatokat is elfogadtak a migrációs paktumról és a közjogi méltóságok leváltásáról.

Sok a tisztázatlan kérdés a hazai MotoGP-futam jövője körül, a Hungaroring most még nem jöhet szóba

Múlt hétvégén fontos mérföldkövet ért el Balatonfőkajáron Marc Márquez, aki a 100. futamgyőzemét szerezte meg pályafutása során. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője szerint sokatmondó, hogy a hétvégén a Slovakia Ringen rendezett kamionversenyen több néző volt, mint a balatonfőkajári gyorsaságimotoros-vb-futamokon, de azt gondolja, ez nem a magyar szervezők hibája. Úgy véli, minél hamarabb megoldást kell találni arra, ki legyen hosszú távon a promóter és a helyszín tekintetében is el lehet gondolkodni valamilyen alternatíván, hogy még többen legyenek a versenyeken.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Megszólalt a Széchenyi István Egyetem a vitnyédi migránstábor-ügyben

Megszólalt a Széchenyi István Egyetem a vitnyédi migránstábor-ügyben

A Széchenyi István Egyetem reagált azokra az információkra, amelyek a vitnyéd-csermajori ingatlannal kapcsolatban kerültek nyilvánosságra. Az intézmény közlése szerint a győri Veres Péter Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Technikum fenntartói feladatait 2023-ban vette át, az ehhez kapcsolódó ingatlanegyüttes pedig 2024-ben került részben a tulajdonába, részben a vagyonkezelésébe.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×