Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Nyitókép: Getty Images/ mrs

Arcon vágta áldozatát, majd vitte a mobilját a 13 éves haramia

A Budapesti I. és XII. Kerületi Ügyészség vádat emelt egy, az elkövetéskor 13 éves fiúval szemben, aki fényes nappal egy mobiltelefont rabolt el egy kiskorútól a VIII. kerületben.

A vádirat szerint a vádlott, egy 13 éves fiú 2023. augusztus 16-án délután, a VIII. kerületben felfigyelt egy, a mobiltelefonját a kezében tartó, nála fiatalabb fiúra. Odament hozzá és azzal az ürüggyel, hogy telefonálni szeretne, elkérte a telefont. Mivel a sértett nem adta át a készüléket, a fiatalkorú előbb pusztakezes bántalmazással, majd leszúrással fenyegette meg őt. Mivel a fiú továbbra sem adta oda a telefont,

a támadó arcon ütötte, majd kivette a sértett kezéből a telefont és – miközben a sértett nem mert ellene tenni semmit – távozott a helyszínről.

A megtámadott ezt követően segítséget kért egy járókelőtől, majd értesítették az édesanyját. A rendőrség azonosította és még aznap őrizetbe vette a rablót.

Az eljárás során kirendelt igazságügyi szakértő megállapította, hogy az elkövető beszámítható volt, és rendelkezett a bűncselekmény felismeréséhez szükséges belátási képességgel.

A Budapesti I. és XII. Kerületi Ügyészség Fiatalkorúak Büntetőügyeinek Részlege a jelenleg letartóztatásban lévő támadót rablás bűntettével vádolja, és vele szemben javítóintézeti nevelés elrendelését indítványozza a vádiratban, valamint azt, hogy a bíróság a telefon értékének erejéig rendeljen el vele szemben vagyonelkobzást – olvasható a Fővárosi Főügyészség sajtóközleményében.

A főügyészség felhívja a figyelmet arra, hogy a Büntető Törvénykönyv szerint egy fiatalkorúval szemben kiszabott büntetés vagy alkalmazott intézkedés célja elsősorban az, hogy a fiatalkorú helyes irányba fejlődjön, és a társadalom hasznos tagjává váljon, erre tekintettel az intézkedés vagy büntetés megválasztásakor a fiatalkorú nevelését és védelmét kell szem előtt tartani. Az elkövetéskor 14 év alatti terhelttel szemben a törvény szerint büntetést nem lehet kiszabni, csak intézkedést lehet alkalmazni.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.

Sárkány Zalán: célom, hogy a nagymedencés versenyeken is olyan eredményeim legyenek, mint rövid pályán

Egy arany- és egy ezüstéremmel, valamint két új országos csúccsal tért vissza az Egyesült Államokba a lublini rövid pályás Eb-ről a 22 éves úszó. Szokolai László tanítványa az InfoRádióban azt mondta, a 800 méter gyors világbajnoki címvédőjeként érzett némi nyomást, de ez nem vetette vissza, hanem éppenhogy motiválta. Arról is beszélt, milyen nehézségeket jelent számára a kétlaki élet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Olajfúrótornyot találtak el az ukrán drónok, ma folytatódnak a béketárgyalások - Háborús híreink szombaton

Folytatódnak a háború lezárását célzó tárgyalások: Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja, Kirill Dmitrijev szombaton Miamiban találkozik Donald Trump amerikai elnök küldöttével, Steve Witkoffal, valamint Trump vejével, Jared Kushnerrel- - írta a Reuters. Orosz ballisztikus rakéták csapást mértek Odessza Pivdennij kikötőjére, legalább hét ember meghalt, tizenöt megsebesült. Ukrajna arról számolt be, hogy a drónjaik találatot értek a Lukoil tulajdonában lévő Filanovszkij olajfúrótornyon, valamint egy katonai járőrhajón a Kaszpi-tengeren.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 20. 13:24
×
×
×
×