Infostart.hu
eur:
359.63
usd:
316.25
bux:
144151.25
2026. július 28. kedd Szabolcs
Sérült taxi az Árpád hídon, ahol összeütközött három autó 2024. július 3-án. A balesetben hárman életüket vesztették.
Nyitókép: MTI/Mihádák Zoltán

Nem kicsit zűrös életű lehetett balatoni büfésként az Árpád-hídi ámokfutó

B. Roland villával kergethette alkalmazottját, külföldre tervezett távozni.

Az Árpád hídon szerda éjjel történt autós ámokfutás elkövetője eredetileg azért ment Budapestre, hogy munkaerőt szerezzen balatoni büféjéhez - írja a Blikk.

A 43 éves férfi a múlt hét pénteken zárta be bizonytalan ideig büféjét, miután internetes álláshirdetésére jelentkezők nem igazán jelentkeztek, bizonyos tudással bíró kommentelők viszont igen: drogos életmódjára utaltak, illetve arra, hogy hogyan bánt pultos alkalmazottaival: villával kergette vagy meg akarta erőszakolni őket.

B. Roland a lap információi szerint 14 év után tért haza idén nyárra, hogy büfézzen a Balatonnál, annak padlásterében is aludt, amikor ott volt. Szeptemberben pedig távozott is volna.

Amikor a munkaerőhiányt meg akarta oldani, egyből összetörte autóját, aztán egy kapcsolatán keresztül szerzett bérautóval ment Budapestre. Elmondások alapján "szintetikus gyorsítókat" fogyasztott.

A történet folytatása pedig már ismert: szerda reggel a III. kerületben vitték be a rendőrök, de nem álltak fenn bent tartásának körülményei, bár elismerte, hogy drogot fogyasztott. Délután kiengedték, este pedig taxit lopott, és tragédiát okozott vele. A balesetben rajta kívül egy pár vesztette életét.

Címlapról ajánljuk
Ma dönthet az Országgyűlés a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról

Ma dönthet az Országgyűlés a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról

Elfogadhatja a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot kedden az Országgyűlés, amely elkezdi az elmúlt rendszer titkosszolgálati tevékenységének teljes körű feltárásával kapcsolatos előterjesztés vitáját is, valamint azt a javaslatot is megvitatják, amely a vármegyéket megyékre, a főispánokat kormánymegbízottakra nevezi vissza.
Dél-koreai zuhanás után fellélegzés az európai tőzsdéken

Dél-koreai zuhanás után fellélegzés az európai tőzsdéken

A befektetők elsősorban a felpörgő negyedéves gyorsjelentési szezonra és a közel-keleti helyzet alakulására figyelhetnek ma is. A piaci feszültséget fokozza, hogy a következő napokban az Amazon, a Meta Platforms, a Microsoft és az Apple is közzéteszi negyedéves eredményeit. A chiprészvények kilátásai szempontjából kulcsfontosságú, hogy a nagy felhőszolgáltatók továbbra is fenntartsák jelentős beruházási kiadásaikat – még akkor is, ha maguk a technológiai óriásvállalatok egyre nagyobb nyomás alá kerülnek.  Ázsiában a dél-koreai Kospi ma 10 százalékot zuhant, miután az indexben jelentős súllyal szereplő Samsung és SK Hynix részvényei is meredeken estek. Európában bizonytalan hangulatú nyitás jöhet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×