Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 16. szombat Botond, Mózes
Parent is holding her little girls arm and is about to use violence. Representing child abuse and domestic violence.
Nyitókép: simarik/Getty Images

Súlyos büntetést kapott a hétéves nevelt lányát szexuálisan bántalmazó férfi

Első fokon 14 év fegyházbüntetést kapott. Akkor fajtalankodott, amikor a gyerek anyja nem volt otthon.

A tájékoztatás szerint 2023 első felében nyergesújfalui lakásukban két alkalommal szexuálisan bántalmazta élettársa korábbi kapcsolatából született 7 éves lányát, kihasználva édesanyja távollétét.

A Tatabányai Törvényszék a férfit a fegyházbüntetés mellett véglegesen eltiltotta minden tevékenységtől, ahol 18. életévét be nem töltött személy nevelését, felügyeletét, gondozást, gyógykezelését végezheti, illetve ilyen személlyel hatalmi, vagy befolyási viszonyban állhat. Az elkövető feltételes szabadságra nem bocsátható.

Az ítélet nem jogerős, az ügyész a szabadságvesztés súlyosításáért, a vádlott és védője elsősorban felmentésért, másodsorban enyhítésért, valamint a minősítés megváltoztatása miatt jelentett be fellebbezést.

Címlapról ajánljuk
Megnyitották a Karmelita kolostort is, Magyar Péter vezette körbe az újságírókat – videó

Megnyitották a Karmelita kolostort is, Magyar Péter vezette körbe az újságírókat – videó

Személyesen vezette körbe a sajtó munkatársait Magyar Péter kormányfő a Miniszterelnökség volt épületében, a Karmelita kolostorban szombat délelőtt. Őket követve elindult az első civil látogatócsoport. A Belügyminisztériumban már 139 munkatárs mondott fel Magyar Péter értesülése szerint.

Mit jelent a tarvágás beltiltása a védett erdőkben? Megszólalt az Erdészeti Egyesület alelnöke

Gajdos László élő környezetért felelős miniszter egyik első intézkedéseként azonnali hatállyal betiltotta a tarvágást a védett erdőkben. Az Országos Erdészeti Egyesület alelnöke szerint ez indokolt és végrehajtható döntés, Ripszám István szerint nem fog drasztikus változást okozni, de felhívta a figyelmet arra, hogy nem mindegy: egy védett területen őshonos vagy idegenhonos fafajok vannak.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Kormányalakítás: rendkívüli bejelentést tett Magyar Péter Orbán Viktorról

Kormányalakítás: rendkívüli bejelentést tett Magyar Péter Orbán Viktorról

Orbán Viktor 38,8 millió forint végkielégítésre lenne jogosult a jelenlegi törvények alapján, de nem fogja ezt megkapni - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök. A kormány felbontja a Krausz Ferenc Nobel-díjas kutató alapítványával kötött 261,7 milliárd forintos szerződést, és a már kifizetett 22 milliárd forint visszautalását is kezdeményezi. Közben a miniszterelnök bejelentette, hogy lebontják a Karmelita kolostort 2021 óta az emberektől elzáró kordont, a hétvégén pedig megnyitják a nyilvánosság előtt a Karmelita palotát és a korábbi propagandaminisztérium épületét is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×