Infostart.hu
eur:
363.02
usd:
313.75
bux:
150552.7
2026. augusztus 15. szombat Mária
Veszprém. Forrás: Szörényi Péter
Nyitókép: Infostart/Szörényi Péter

Lefejeztek egy veszprémi szobrot

Nem sokáig állhatott Veszprémben Óvári Ferenc életnagyságú szobra.

Pár napja jelentek meg az életnagyságú szobrok a megyeszékhelyen. Közülük Óvári Ferencé sajnos nem volt hosszú életű, péntek éjjel valaki megrongálta - írja a veol.hu, a lapban fotókat is talál.

A fejet nem messze a szobortól találták meg.

Vizsgálja a rendőrség, hogy mi történhetett az Óvári Ferenc-szoborral Veszprémben - közölte Bartók Judit rendőrségi szóvivő.

Azt mondta, a rongálásról bejelentés érkezett hozzájuk szombaton.

Óvári Ferenc (Veszprém, 1858. május 3. – Veszprém, 1938. március 11.) ügyvéd, a Balaton Szövetség alapítója volt. 1882-ben jogi doktorrá avatták. 1885-ben Veszprémben ügyvédi irodát nyitott, majd Veszprém város tiszti ügyésze lett.

Címlapról ajánljuk

Süllyednek – három évtizede nem látott nehézségű munka kezdődött Paksnál, Magyar Péter tájékoztatott

Szombat megkezdődött a két nyolcvanméteres bárka – amelyeket egy-egy 5 tonnás horgonnyal rögzítettek – elsüllyesztése Paksnál a dunai vízszint emelése érdekében. Közben honvédségi helikpoterek betonkockákat emelnek a vízbe. Magyar Péter miniszterelnök, Gacsályi József, az Országos Vízügyi Főigazgatóság műszaki főigazgató-helyettese és Kádár Pál, a Védelmi Igazgatási Hivatal főigazgatója a helyszínen adott tájékoztatást a művelet részleteiről.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×