Infostart.hu
eur:
385.52
usd:
329.02
bux:
122467.31
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Nyitókép: Pixabay

Birkapásztorként rejtőzködött a Hunnia mozgalom körözött tagja

Kocsiját bokorba rejtette, már nagyon kereste a rendőrség.

Elfogtak egy terrorcselekmények miatt körözött, a rendőrségi Top 50-es listán is szereplő férfit a Nógrád megyei Kutasón - közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) csütörtökön a police.hu oldalon.

Azt írták: a bűnöző tagja volt a 2007-ben életre hívott, Hunnia nevű nemzeti radikális mozgalomnak, amelyhez számos, 2007-ben és 2008-ban elkövetett erőszakos bűncselekmény köthető.

Felidézték: a 41 éves Sz. E. István magyar-román kettős állampolgárt mint harmadrendű vádlottat a Fővárosi Törvényszék a megismételt elsőfokú tárgyalás során idén márciusban terrorcselekmény elkövetése miatt nem jogerősen 15 év letöltendő szabadságvesztésre ítélte. A vádlott a bíróságon már meg sem jelent, elrejtőzött, és a hatóságok számára elérhetetlenné vált.

A férfit a KR NNI fejvadászai kedden fogták el a TEK segítségével a Nógrád megyei Kutasón,

éppen a kistelepülés birkalegelőjén napszámban dolgozott.

Megtalálták a közelben autóját is, amelyet rendszámtábla nélkül egy bokorban rejtett el.

Miután a TEK műveleti egysége elfogta, a férfit helyi rendőrök őrizetbe vették - áll a közleményben.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Mit csinál a Mol árfolyama a gigaüzlet után?

Mit csinál a Mol árfolyama a gigaüzlet után?

Elsősorban a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és a vonatkozó friss fejlemények befolyásolhatják ma a befektetői hangulatot. Tegnap nem nyitottak ki az amerikai tőzsdék, Áziában ma reggel felemás hangulat uralkodott, Európában pedig esést láthatunk. A magyar tőzsdén elsősorban a Molra érdemes ma odafigyelni: az olajcég tegnap jelentette be hivatalosan, hogy a szerb NIS olajfinomító többségi tulajdonosa lesz. Jelenleg kisebb emelkedésben van a magyar cég árfolyama - ahogy az ilyen esetekben gyakori, már a spekulációt megvették a befektetők (buy the rumour), most pedig várnak a gigaügylet további részleteire.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×