Infostart.hu
eur:
381.9
usd:
328.16
bux:
108922.07
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: PoliceHungary/YouTube

Nem volt szívbajos a pénzváltó, amikor fegyvert rántott a maszkos férfi – videó

Az elkövetőt a rendőrök pár napon belül elfogták.

A vádirat szerint a vádlott 2021. november 25-én kora este egy IX. kerületi pénzváltóhoz ment azért, hogy azt kirabolja. A 41 éves férfi a fejére kapucnit húzott, az arcát pedig egészségügyi maszkkal takarta el, majd belépett az üzletbe.

A sértett a pénzváltó előterében már éppen záráshoz készült, amikor meglátta a maszkban, kapucniban, gyors léptekkel felé közeledő férfit, ezért visszalépett a pénzváltó belső fülkéjébe és annak ajtaját be akarta csukni maga után. A vádlott belépett az előtérbe, majd egyik kezével belekapaszkodott a fülke ajtajába és azt húzni kezdte maga felé, miközben a másik kezében egy valódinak látszó lőfegyvert tartott, amit az ajtónyíláson át, fenyegetően a sértettre fogott.

A sértett az ajtót rárántotta a vádlott fegyvert tartó kezére, majd sikerült az ajtót becsuknia és bezárnia. Ezután a vádlott a helyszínről elmenekült – olvasható a Fővárosi Főügyészség közleményében.

A támadásban a sértett könnyebb, zúzódásos jellegű sérülést szenvedett a kezén.

A veszélyeztetett érték 1 500 000 forint volt.

A Budapesti IX. Kerületi Ügyészség a 41 éves férfit fegyveresen elkövetett rablás bűntett kísérletével vádolja, és vele szemben fegyházbüntetés kiszabását indítványozza a vádiratban. A terhelt jelenleg bűnügyi felügyelet alatt áll.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Este bizonyítványt osztanak Magyarországnak – mutatjuk, mit csinál a forint

Este bizonyítványt osztanak Magyarországnak – mutatjuk, mit csinál a forint

Mozgalmas időszak áll a forint mögött: a hét folyamán többször már a 380-as szint környékén járt az euróval szemben a hazai fizetőeszköz jegyzése, majd a tegnap váratlanul gyors gyengülést hozott. A mai napot jól indította a valuta, kora reggel meggyőzően menetelt a közös európai devizával szemben, de már délelőtt elfogyott a lendület. Késő este a Fitch Ratings közleményét lesz érdemes figyelni, amiben megosztják, hogy mi lett az eredménye Magyarország hitelminősítői felülvizsgálatának.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×