Infostart.hu
eur:
385.65
usd:
328.75
bux:
120238.18
2026. január 21. szerda Ágnes

Terepjárók zuhantak a jeges Balatonba

Két Hummer beszakadt a Balatonba az akarattyai strandnál. Mindez 12 éve, február 7-én történt, de sokan emlékeznek a nem mindennapi mentésre.

Sokan emlékeznek rá, hogy a két szlovák rendszámú amerikai monstrummal "csúszkálni" indult egy társaság.

A 12 évvel ezelőtti rendőrségi közleményben ez volt olvasható: "a járművekben tartózkodóknak sikerült partra evickélniük, majd a balatonalmádi rendőrkapitányság munkatársai szállították őket meleg helyre".

Emlékezetes maradhatott annak a balatonfűzfői vállalkozónak is a fenti nap, aki speciális eszközökkel húzta partra a nagy vasakat.

A pilóták ellen jégen tartózkodás szabályainak megszegése miatt indult akkor szabálysértési eljárás.

De miért volt két Hummer a Balatonban? A VEOL szerint, amikor az egyik alatt beszakadt a jég, a sofőr kérte a barátja segítségét, akinek szintén volt egy hasonló terepjárója, ám ő is pórul járt.

Ebben a korabeli videóban sok érdekes fényképet láthat a mentésről:

Címlapról ajánljuk
Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Megdöbbentő és felkavaró részleteket közölt az elmúlt hetek iráni tüntetéseiről egy brit újság – az állítva, hogy akár a 16 ezret is meghaladja a halottak száma. Sok áldozat fiatal és a szülőktől pénzt követelnek, hogy megmutassák nekik a holttesteket. Eközben lekapcsolták az internetet az országban, hogy a világ ne lássa az iszlám rezsim által elkövetett szörnyűségeket.

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte: a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány megvizsgálja, miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája.
Elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, Trump megszólalását várja a piac

Elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, Trump megszólalását várja a piac

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma beszédet tart a Davosi Világgazdasági Fórumon, amelyet a befektetők kiemelten fognak figyelni az grönlandi helyzet miatt. Az ismét fellobbanó geopolitikai és kereskedelmi feszültségek hatására kockázatkerülőbbé vált a piac, az ázsiai tőzsdék többnyire lekövették a tegnapi amerikai esést, Európában is folytatódik a lejtmenet. A menedékeszközök eközben jól teljesítenek, az arany ára új csúcsra emelkedett. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×