Infostart.hu
eur:
355.38
usd:
307.74
bux:
133337.93
2026. június 10. szerda Gréta, Margit
Üres kocsikból álló tehervonatot vontat egy A23-as dízelmozdony az ISD Dunaferr Zrt. dunaújvárosi üzemében 2016. augusztus 2-án.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Nagy a baj a dunaújvárosi vasműben, súlyos sérülés történhetett

Súlyos baleset történhetett a dunaújvárosi vasműben. Egy embert életveszélyes állapotban szállítottak kórházba - értesült egy helyi lap.

A férfit az egykori acélműhöz tartozó úgynevezett robbantó területén szenvedett balesetet ma délelőtt - értesült a Dunaújváros Online.

Azt írják: egyelőre nincs hivatalos megerősítés. Amit tudnak, hogy egy homlokrakodó berendezés vasúti kocsiról történő levétele során lódult meg a kocsi, rajta két munkással; az egyiküknek sikerült oldalra leugrania, ám a másik férfi olyan balszerencsésen próbált leszállni hátul, hogy a két ütköző közé szorult, és azok összenyomták.

A szerencsétlenül járt férfi súlyos,

életveszélyes mellkasi sérülést szenvedett,

mentőhelikopter szállította kórházba – úgy tudják, az életéért jelenleg is küzdenek.

Fotónk illusztráció, 2016-ban készült.

Címlapról ajánljuk
„Három hét alatt” – Elkészült az uniós pénzek érkezését lehetővé tévő törvényhegy
Poszt

„Három hét alatt” – Elkészült az uniós pénzek érkezését lehetővé tévő törvényhegy

Történelmi jelentőségű törvénycsomag az Országgyűlésben – jelentette be Magyar Péter kedd este a Facebook-oldalán közzétett videóban annak kapcsán, a kormány benyújtotta az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot.

Hegedűs Zsolt: Győrfi Pállal nem csak egy szóvivő, hanem egy régi szemlélet is távozik

Az egészségügyi miniszter szerint a mentőszolgálatnak szüksége van a kommunikáció gyökeres megváltoztatására ahhoz, hogy visszatérjen az emberek beléjük vetett bizalma. Mint írta, a hibákat be lehet és be is kell ismerni és tanulni kell belőlük, nem pedig „reflexből, bármi áron az intézményt védeni”.
inforadio
ARÉNA
2026.06.10. szerda, 18:00
Gál Katalin
a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete elnök-igazgatója
Megvan a NASA következő Hold-küldetésének legénysége: európai űrhajós is lesz a fedélzeten

Megvan a NASA következő Hold-küldetésének legénysége: európai űrhajós is lesz a fedélzeten

A NASA kedden bemutatta a négyfős legénység tagjait, akik az Artemis-3 küldetés fedélzetén részt vehetnek az űrügynökség Hold-programjának következő repülésén. A legkorábban 2027-re tervezett misszióban három amerikai és egy olasz űrhajós vesz majd részt, akik egy összetett dokkolási manőver keretében először tesztelik majd a világűrben a SpaceX és a Blue Origin holdkompjait. Az Artemis-program harmadik küldetése az eredeti tervek szerint már emberes holdraszállás lett volna, azonban a NASA az év elején úgy döntött, először tesztelnék a magánűrvállalatok által készített holdi leszállóegységeket.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×