Infostart.hu
eur:
385.91
usd:
332.09
bux:
124570
2026. március 11. szerda Szilárd

Elefántot mentettek a veszprémi tűzoltók

A veszprémi állatkert egyik elefántja befarolt egy szűk helyre, és beszorult. A tűzoltóknak daruval kellett kiszabadítaniuk a hatalmas állatot.

Veszprémben az állatkert elefántházában egy elefánt pénteken este 8 óra körül befarolt egy szűk sarokba, és beszorult a hátsója, majd a térdeire rogyott és úgy maradt - mesélte el a történet részleteit Dobson Tibor, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője.

Az állat gondozói értesítették a tűzoltókat, akik egy 50 tonnás daruval vonultak ki a helyszínre. Megbontották az elefántház tetejét, és azon keresztül beengedtek az épületbe egy erős kötelet.

Az elefánt hasa alá hevedereket tettek és így sikerült megemelni az állatot, amely ki is szabadult a szűk helyről.

Mivel az elefánt hosszú ideig térdelt, a tűzoltóknak még jó ideig tartaniuk kellett az állatot, hogy meginduljon a vérkeringés a végtagjaiban.

A tűzoltók állatorvosi felügyelet mellett dolgoztak, a mentőakció hajnali 4 óráig tartott - tette hozzá a szóvivő.

Címlapról ajánljuk
Exkluzív – Kiderült, miért nem kap a fél ország MVM-számlákat, de már nem kell sokat várni

Exkluzív – Kiderült, miért nem kap a fél ország MVM-számlákat, de már nem kell sokat várni

Az InfoRádiót több hallgató is arról értesítette, hogy januárban és februárban sem postán, sem applikáción keresztül nem kaptak gázszámlát az MVM-től. Az érintettek azt állítják, hogy tájékoztatást sem kaptak az okokról.

A Bayern lezárta az olaszok szezonbeli BL-szereplését, a visszavágó csak formalitás

A Bayern München formalitássá tette az Atalanta elleni hazai visszavágót (6–1), az Atletico Madrid jelentős előnyt szerzett a Tottenham ellen (5–2), a Newcastle döntetlent játszott a Barcelonával szemben (1–1).
inforadio
ARÉNA
2026.03.11. szerda, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×