Infostart.hu
eur:
361.83
usd:
308.52
bux:
0
2026. május 4. hétfő Flórián, Mónika

Nem ismerte az utat a buszsofőr, az utasa segített neki

Alaposan meglepődtek annak a távolsági busznak az utasai, amelynek sofőrje nem tudta, merre kell mennie. Az eset Nagy-Britanniában történt, ahol egy vasútfelújítás miatt állítottak forgalomban mentesítő buszokat két város között.

Az utasok először csak nevettek, amikor az ellenőr azzal a kérdéssel fordult hozzájuk: merre kell Birminghamből Rugbybe menni. Később azonban rá kellett jönniük, hogy ennek fele sem tréfa.

A férfi ugyanis így folytatta: "hasznos, ha ismered az utat, ha a sofőröd egy lengyel, aki alig beszél angolul, és fogalma sincs arról, merre menjen".

Végül egy hölgy ült a sofőr mellé, aki csaknem 30 kilométeren át kalauzolta a vezetőt. A többi utas kitörő tapssal jutalmazta szolgálatait, miután a busz időben odagördült az állomás elé, így mindenki elérte a csatlakozását.

A vasúttársaság szóvivője azt mondta: vizsgálják az ügyet, mivel elvárható a sofőröktől, hogy ismerjék az utat, amerre menniük kell.

Címlapról ajánljuk
Drukkoljunk, indul az érettségi!
Számok, menetrend

Drukkoljunk, indul az érettségi!

Május 4-én a magyar nyelv és irodalom, valamint a magyar mint idegen nyelv tárgyak írásbeli vizsgáival megkezdődik a 2025/2026-os tanév május-júniusi érettségi vizsgaidőszaka. A következő hetekben az Oktatási Hivatal adatai szerint 1170 helyszínen várhatóan több mint 148 ezren érettségiznek majd.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×