Infostart.hu
eur:
364.71
usd:
309.9
bux:
0
2026. május 2. szombat Zsigmond

"Bocsánat, ön mégsem bűnöző"

Tévesen tartott nyilván bűnözőként mintegy másfél ezer brit állampolgárt egy londoni kormányzati hivatal - erősítette meg vasárnap a kormány. A tévedéseket a Bűnügyi Nyilvántartások Hivatalánál követték el. Ez a hivatal ellenőrzi le mindazokat, akik a gyermekekkel és gondoskodásra szoruló felnőttekkel foglalkozó intézményeknél jelentkeznek munkára.

A hivatal a rendőrségi adatbázis adatai alapján eljárva felcserélt azonos, illetve hasonló nevű személyeket.

A Mail on Sunday konzervatív vasárnapi bulvárlap azt írta, hogy több száz ember egyetemi vagy állásjelentkezését utasították el emiatt Nagy-Britanniában.

A belügyminisztérium védelmébe vette a hivatalt, azzal érvelve, hogy az összes átvizsgált adathoz képest "elenyésző mennyiségű" - 0,03 százalék - a tévedések száma.

A hibás besorolások 90 százalékára 21 napon belül fény derült, ellenben kiszűrtek 25 ezer olyan pályázót, aki veszélyt jelenthetett volna.

Címlapról ajánljuk
Fura adat mutatja a magyar mezőgazdaság problémáját

Fura adat mutatja a magyar mezőgazdaság problémáját

Mérséklődött a növényvédőszerek értékesített volumene 2025-ben az előző évhez képest, a biológiai szerek nélkül számítva 5,3 százalékkal zsugorodott, az összérték pedig elérte a 126,2 milliárd forintot – olvasható az Agrárközgazdasági Intézet honlapján közzétett összesítésben.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×