Infostart.hu
eur:
352.92
usd:
307.95
bux:
138395.23
2026. június 18. csütörtök Arnold, Levente
Ruszin-Szendi Romulusz honvédelmiminiszter-jelölt (k) nyilatkozik a sajtó képviselõinek, miután meghallgatták az Országgyûlés nemzetbiztonsági bizottságának ülésén az Országházban 2026. május 11-én.
Nyitókép: MTI/Purger Tamás

Erős honvédelmi törvényt ígér Ruszin-Szendi Romulusz

Erős honvédelmi törvény, valamint a katonai életpálya méltó lezárásának kidolgozását is célként fogalmazta meg 2027 kezdetéig a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalára hétfőn feltöltött videóban.

Ruszin-Szendi Romulusz azt mondta, célja, hogy „a magyar katonát valódi, erős honvédelmi törvény védje, mert az mindennél méltatlanabb, hogy egy katonát, aki a hazájára tette fel az életét és sokszor még a családját is a szolgálat mögé helyezte, indoklás nélkül lehessen eltávolítani a rendszerből”, ezért ezen változtatni fognak.

A következő hónapokban közösen kidolgozzák az életpálya méltó lezárásának rendszerét, egy olyan kiszámítható és tisztességes számvetést, amely méltó a szolgálatban eltöltött évtizedekhez – tette hozzá.

Hangsúlyozta, célja, hogy 2027. január 1-jén már ezekkel a változásokkal kezdhessék meg az új évet.

Címlapról ajánljuk
Átalakul a Városliget és a Hősök tere – részleteket árult el Vitézy Dávid

Átalakul a Városliget és a Hősök tere – részleteket árult el Vitézy Dávid

Átfogó közparki rehabilitációt jelentett be a Városligetben a közlekedési és beruházási miniszter, illetve a XIV. kerület országgyűlési képviselője, amelynek során a tervek szerint felszámolják az építési kordonokat, autómentesítik a Városligetet és újragondolják a Hősök tere leaszfaltozott részét is.

Álmos Péter: a hálapénz gyakorlata megszűnt, de jött helyette más

A hálapénz ugyan eltűnt, de más formában felbukkant a magánegészségügyben, amely összefonódott az állami ellátással – mondta a Magyar Orvosi Kamara elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.06.18. csütörtök, 18:00
Horváth Péter
a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke
Magyar Péter az asztalra csapott Brüsszelben, követelte az atomopció lezárását Magyarországgal szemben

Magyar Péter az asztalra csapott Brüsszelben, követelte az atomopció lezárását Magyarországgal szemben

Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelben tárgyalt Roberta Metsolával, az Európai Parlament elnökével, és megállapodtak abban, hogy őszig le kell zárni a Magyarországgal szemben 2018 óta folyó, 7. cikk szerinti jogállamisági eljárást. A kormányfő meghívta az EP elnökét Magyarországra, és ősszel beszédet mond az Európai Parlament egyik strasbourgi plenáris ülésén. Az eljárás lezárására tett ígéret nemcsak jogi-technikai, hanem politikai fordulat is: az új magyar kormány az uniós intézményekkel való viszony rendezését és a befagyasztott források felszabadításához szükséges bizalom helyreállítását tekinti kiemelt feladatának.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×