Infostart.hu
eur:
390.23
usd:
330.86
bux:
111046.97
2025. december 24. szerda Ádám, Éva
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter beszédet mond az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham Hungary) üzleti fórumán az InterContinental Budapest Hotelben 2024. február 1-jén.
Nyitókép: MTI/Purger Tamás

Újabb feladatköröket kapott Nagy Márton

A nemzetgazdasági miniszternek létre kell hoznia az Akkumulátoripari Piacfelügyeleti Hatóság és Kompetenciaközpontot, valamint a mesterséges intelligencia piacfelügyeleti hatóságához is előkészületeket kell tennie.

Határozott a kormány az Akkumulátoripari Piacfelügyeleti Hatóság és Kompetenciaközpont létrehozásával kapcsolatos feladatokról, a Magyar Közlöny szerint Orbán Viktor Nagy Mártonnak delegálta a munkát - írja az Index.

Ennek értelmében a kormány egyetért azzal, hogy az elemekről, továbbá akkumulátorokról és a hulladékelemekről, illetve akkumulátorokról, a 2008/98/EK irányelv és az (EU) 2019/1020 rendelet módosításáról, valamint a 2006/66/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről szóló, 2023/1542 számú Európai Parlamenti és Tanácsi (EU) rendeletben meghatározott tagállami kötelezettségek végrehajtása további nemzeti feladatok elvégzését teszi szükségessé, amely összehangolt hatósági jogköröket és átfogó akkumulátoripari kompetenciát igényel.

Ennek érdekében Nagy Márton nemzetgazdasági miniszternek gondoskodnia kell 2026. évben egyszeri jelleggel 6 073 642 000 forint, majd a 2027. évben egyszeri jelleggel 5 823 492 000 forint előteremtéséről.

Mindezeken túl a kormány meghatározott célok teljesítése érdekében felhívja a nemzetgazdasági minisztert, hogy az energiaügyi miniszter és a kultúráért és innovációért felelős miniszter bevonásával készítsen előterjesztést egy akkumulátoripari piacfelügyeleti hatóság és kompetencia-központ kialakítására vonatkozóan. A határozat végén pedig felkéri a Magyar Akkumulátor Szövetség ügyvezetőjét, hogy működjön közre a felelős szervekkel.

További feladatokkal is bővül a nemzetgazdasági miniszter köre: előterjesztést kell készítenie a mesterséges intelligencia piacfelügyeleti hatóságának részletes feladatairól a terület kormánybiztosával, Palkovics Lászlóval.

Címlapról ajánljuk
Itt van a reflux, itt van újra – mire figyeljünk az ünnepi szezonban?

Itt van a reflux, itt van újra – mire figyeljünk az ünnepi szezonban?

Ha ilyen panaszunk van, bizonyos ételeket és bizonyos italokat kerülni érdemes – erről beszélt Barkai László, a Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Onkológiai Klinika adjunktusa, gasztroenterológus az InfoRádióban.

A januártól életbe lépő változásokról szólt az idei utolsó Kormányinfó

Az ünnepek miatt szokatlan időben, kedden délután fél 4-től kezdték a Kormányinfót. Orbán Viktor miniszterelnök korábban azt posztolta, hogy az év valószínűleg utolsó kormányülését tartották kedden. A Kormányinfón nem hangzott el nagy bejelentés, elsősorban a januártól életbe lépő változásokat ismertették. A kormányülésen szó esett a Benes-dekrétumokról is, Orbán Viktor tárgyalt szlovák kollégájával az ügyről – mondta Gulyás Gergely.
VIDEÓ
Új csúcsokkal kanyarodnak rá az ünnepekre az amerikai tőzsdék

Új csúcsokkal kanyarodnak rá az ünnepekre az amerikai tőzsdék

Folytatódik az év végi emelkedés a tőzsdéken, az MSCI All Country World Index hétfőn csúcsot döntött, az USA-ban az S&P 500 pedig tegnap már zsinórban a harmadik napja zárt emelkedéssel. Az ázsiai tőzsdéken ehhez képest csak oldalazás volt jellemző ma reggel, a legtöbb vezető ázsiai index alig mutat érdemi elmozdulást. Európában a tegnapi esés után ma reggel iránykereséssel indult a kereskedés, és délutánra sem alakult ki határozott irány, de a Stoxx 600 egy kis emelkedéssel is új csúcsra tudott menni. A karácsony előtti utolsó kereskedési napon számos előrehozott makroadatot kapunk, amelyek hatással lehetnek a kereskedés hangulatára. A következő napokban az ünnepek miatt változó lesz a tőzsdék nyitvatartása, erről szóló összefoglalónk itt olvasható.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×