Infostart.hu
eur:
387.42
usd:
333.46
bux:
120443.1
2026. március 10. kedd Ildikó
MTVA/Bizományosi: Faludi Imre
Nyitókép: MTVA/Bizományosi: Faludi Imre

Lezártak egy fontos dunai hidat a hétvégére

A Dunaújváros és Dunavecse között húzódó M8-as úton jelentős forgalmi változásokra kell számítani. A Pentele híd nagyjavítása miatt több ütemben korlátozások lépnek életbe, az első teljes pályazárra május 9–11. között kerül sor.

Ahogy arról már korábban beszámoltunk 2025-ben többek között a Pentele híd szükséges műszaki felújítását is folytatják. Itt sarukat és dilatációt cserélnek majd a javítás ideje alatt. A saruk lehetővé teszik a hídszerkezet szabályozott mozgását, biztosítva ezzel a dunai híd stabilitását.

A duol.hu most arra figyelmeztet, hogy a felújítás részeként teljes pályazár lép életbe 2025. május 9-11. között. Az első hétvégi teljes pályazár 2025. május 9-én, pénteken lépett életbe 17:00 órától (a csúcsidőszak után), és

május 11-én, vasárnap 19:00 óráig tart.

A közlekedők ezalatt Solt-Dunaföldvár felé tudnak kerülni az 52-es főúton.

A lap megkérdezte a kivitelezőt, hogy a hétvégi Pentele hidat érintő lezárás a gyalogosokra és a kerékpárosokra is érvényes lesz? Válaszuk egyértelmű volt: A híd gyalogosan és kerékpárral járható marad a teljes zárás alatt.

A zárás jelentősen befolyásolja a buszközlekedést, amelyet a helyi lap részletesen ismertet.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump szerint gyorsan csökkenni fog az olaj ára

Donald Trump szerint gyorsan csökkenni fog az olaj ára

Hétfő reggelre 100 dollár főlé emelkedtek az olajárak, azt követően, hogy az Irán elleni háború drámai fordulatot vett a hétvégén.

Orbán Viktor a parlamentben: a DK a következő ciklusban majd kövesse a tévéből az eseményeket!

Hétfőn a parlamentben a miniszterelnök felé záporoztak a kérdések az azonnali kérdések órájában, a ciklus hajrájában a kormányfő állta is a kérdésekre, röviden mindre válaszolt. A parlamentben is megerősítette: védett árak jönnek az üzemanyagoknál, van elég olaj ahhoz, hogy a rendszer kitartson addig, amíg Volodimir Zelenszkij meggondolja magát zsarolásügyben. Kapott kérdést abban a témában is, hogy összeáll-e adott esetben a Mi Hazánkkal egy koalícióba, ha a választási eredmények miatt erre kényszerül. Kijelentette: A magyar érdek az, hogy Ukrajna fennmaradjon.
inforadio
ARÉNA
2026.03.10. kedd, 18:00
Prőhle Gergely
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének programigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×