Infostart.hu
eur:
393.09
usd:
340.05
bux:
123333.97
2026. március 20. péntek Klaudia
A madárinfluenza emberre is veszélyes, halálos H5N1-es vírustörzsének vizsgálatához vesz mintát csirkétől egy állatorvos az indiai Kangrában 2021. január 6-án. Az utóbbi hét napban mintegy 2300, különböző fajhoz tartozó madár tetemét találták meg egy tónál, és előzetes vizsgálati eredmények szerint a H5N1-es vírust mutatták ki Szibériából és Mongóliából vándorló indiai ludak szervezetében.
Nyitókép: MTI/EPA/Szandzsaj Baid

NAV: veszélyes madarakat találtak egy román furgonban

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei egy román furgon rakterében, szűk ládákban és ketrecekben összezsúfolva 38, közegészségügyi kockázatot jelentő pulykát és pávát - közölte a hivatal.

A pénzügyőrök az M5-ös autópályán állítottak meg egy román furgont, melyben három férfi utazott; a plató átvizsgálásakor kiderült, hogy élő állatokat szállítanak különféle dobozokba és rekeszekbe zsúfolva. A sofőr nem tudott olyan okmányt felmutatni, amely igazolta volna az állatok származását és a szállítási körülmények sem voltak kielégítőek.

A feltárt hiányosságok miatt a pénzügyőrök értesítették a Bács-Kiskun Vármegyei Kormányhivatal hatósági állatorvosát, aki megállapította, hogy

a madarakat olyan településeken vásárolták, amelyek madárinfluenza-megfigyelési területnek minősülnek.

A szakember a közegészségügyi kockázat miatt elrendelte a madarak "leoltását", az ítélet "sokak számára könyörtelennek tűnhet, de elkerülhetetlen volt"

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor Brüsszelben: dögönyözések, szurkálások és trancsírozások ellenére kitartottunk az álláspontunk mellett

Orbán Viktor Brüsszelben: dögönyözések, szurkálások és trancsírozások ellenére kitartottunk az álláspontunk mellett

Az EU-csúcs csütörtöki napját követően Orbán Viktor éjszaka már rövid értékelést tartott, pénteken azonban bővebben is elemezte a helyzetet Brüsszelben. Mint mondta, „nem tekerték szőnyegbe és haza is engedik", mert „azt remélik a csúcs résztvevői, hogy Magyarországon politikai változás lesz”, olyanok jutnak hatalomra, akik mindent megtesznek, amit Brüsszel kér. A miniszterelnök úgy fogalmazott: április 12-én, a magyar választásokon lesz majd a második csata, amit meg kell vívnia.

Teherán: likvidálták az iráni Forradalmi Gárda szóvivőjét is

Ali Mohammed Naini egy ellene irányuló, célzott légicsapásban vesztette életét. Benjamin Netanjahu izraeli kormányfő előző este úgy fogalmazott: „gyors váltások lesznek” a Forradalmi Gárda vezetőségének élén...
inforadio
ARÉNA
2026.03.20. péntek, 18:00
Selmeczi Gabriella
a Fidesz–KDNP országgyűlési képviselője, a népjóléti bizottság alelnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×