Infostart.hu
eur:
356.58
usd:
306.21
bux:
0
2026. május 25. hétfő Orbán
Második világháborús kézigránátokat és 20 kilogrammnyi gyalogsági lőszer került elő a Gödöllői Református Líceum Gimnázium hátsó udvarában
Nyitókép: Facebook / MH 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezred

Halálos leletre bukkantak egy gödöllői iskolában – képek

Második világháborús kézigránátokat és 20 kilogrammnyi gyalogsági lőszer került elő a Gödöllői Református Líceum Gimnázium hátsó udvarában - közölte a Magyar Honvédség (MH) 1. Tűzszerész és Folyamőr Ezrede.

Rendőrségi bejelentés érkezett a Magyar Honvédség tűzszerész ügyeletére arról, hogy feltételezett robbanóeszközökre bukkantak a Gödöllői Református Líceum Gimnázium hátsó udvarában.

A tűzszerészek rövid idő alatt a helyszínre értek, és megkezdték a feltételezett robbanóeszközök azonosítását, illetve a kutatást további eszközök után. Ennek eredményeként összesen három darab, második világháborús eredetű német kézigránátot és 20 kilogrammnyi vegyes gyalogsági lőszert szállítottak el a katonák az intézmény udvarából későbbi megsemmisítésre.

A diákok és az iskola dolgozói már korábban, a katonák kiérkezése előtt elhagyták az intézményt.

Címlapról ajánljuk
Új zöld projekt indult Szegeden, ami minta lehet a klímaváltozás elleni küzdelemben

Új zöld projekt indult Szegeden, ami minta lehet a klímaváltozás elleni küzdelemben

A zöldfelületek növelésével, vízmegtartó rendszerekkel és innovatív megoldásokkal csökkentenék a városihősziget-hatást Szegeden. Nagy Sándor alpolgármester az InfoRádióban elmondta: ahhoz, hogy a hatást mérsékelni lehessen, elsősorban csökkenteni kell a burkolt felületeket, ezért hat helyszínen jelentős átalakításokba kezdenek. Úgy véli, a szegedi projekt minta lehet más, hasonló helyzetben lévő hazai városok számára.

Orbán Anita is reagált a korábbi kormánytagok levelére: nem én változtam

Nem én változtam meg, hanem a rendszer – reagált hétfőn Orbán Anita külügyminiszter, miniszterelnök-helyettes Facebook oldalán az Orbán-kormány minisztereinek nyílt levelére, amelyben azzal vádolják, hogy elárulta az előző kabinetet.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×