Infostart.hu
eur:
387.75
usd:
330.65
bux:
109547.02
2025. december 18. csütörtök Auguszta
A szavazatszámláló bizottság tagjai megkezdik a szavazatok számlálását a budapesti Szent István Magyar Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolában kialakított szavazókörben az országgyűlési választás és gyermekvédelmi népszavazás napján, 2022. április 3-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Öt népszavazási kérdést hitelesített az NVB

Több kérdéshez hasonlót korábban már jóváhagytak.

Öt népszavazási kezdeményezést hitelesített kedden a Nemzeti Választási Bizottság (NVB).

A Stekler Ottó által benyújtott, elsőként hitelesített, népszavazásra javasolt kérdés úgy szólt:

  • "Egyetért Ön azzal, hogy az Országgyűlés írja elő a törvény alapján vagyonnyilatkozat-tételre kötelezett személyek vagyonnyilatkozataiban foglaltak helytállóságának rendszeres, kötelező, a hatósági nyilvántartásokban foglalt adatokkal való összevetéssel történő vizsgálatát?"

Az NVB határozatában megjegyezte: korábban már két alkalommal is hitelesített ezzel szó szerint megegyező népszavazási kezdeményezést.

A második hitelesített kezdeményezés arra vonatkozik, hogy

  • a korrupciós bűncselekmények büntethetősége 15 év után évüljön el.

A harmadik kezdeményezés arra vonatkozik, hogy

  • ne legyen kötelező a gazdasági kamarai közfeladatok ellátásához kötelezően kamarai hozzájárulást fizetni,

a negyedik és ötödik pedig azt célozza, hogy

  • az országos népszavazási kezdeményezést és a helyi népszavazási kezdeményezést elektronikus felületen kitölthető aláírásgyűjtő íven is lehessen támogatni.

Az NVB ezen kezdeményezések esetében is megjegyezte, hogy korábban már ezekkel szó szerint megegyező népszavazási kérdéseket is hitelesített.

Az NVB egyhangú döntésekkel hitelesítette a kérdéseket. A bizottság határozatai ellen 15 napon belül lehet jogorvoslatot kérni a Kúriától.

Címlapról ajánljuk
Ürge-Vorsatz Diána: máris itt van a fordulat az üvegházhatású gázok kibocsátásában

Ürge-Vorsatz Diána: máris itt van a fordulat az üvegházhatású gázok kibocsátásában

Az elmúlt tíz évben valószínűleg megállítottuk az üvegházhatású gázok kibocsátásának növekedését – az érték idén tetőzhet, de még nagyon sok a teendő – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Ürge-Vorsatz Diána fizikus, klímakutató, a CEU professzora, az ENSZ Éghajlatváltozási Kormányközi Testületének alelnöke, aki novemberben részt vett a brazíliai klímacsúcson.

Gazdatüntetés Brüsszelben: borult az eredeti akciózási terv, útlezárások jönnek az EU-csúcs helyszínén

Európai egység alakult ki a gazdatársadalomban a mostani brüsszeli tiltakozást illető két ügyben: senki nem szeretne nagy mennyiségű, ellenőrizetlen dél-amerikai élelmiszer ellen küzdeni a piacért, illetve a green dealből adódó átállás anyagi terheit sem vállalnák a jelenlegi formájában. A tüntetés eredeti programját borították az éjszakai akciózások, amelyek jelenleg ott zajlanak, ahol a zárolt orosz vagyont Brüsszelben őrzik. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 18. 20:56
×
×
×
×