Infostart.hu
eur:
386.65
usd:
332.98
bux:
120688.04
2026. március 4. szerda Kázmér
Mohos-töbör mikroklíma kutatás. Forrás: Facebook /  ME Földrajz-Geoinformatika Intézet
Nyitókép: Forrás: Facebook / ME Földrajz-Geoinformatika Intézet

Fogvacogtató, mínusz 22 és fél fok Magyarországon

Január 5-én hajnalban az idei téli szezon eddigi legalacsonyabb napi minimumhőmérsékletére ébredt a Bükk-fennsík. A mikroklímakutatás centrumterületeként szolgáló Mohos-töbörben -22,5 °C-on állt be a napi legalacsonyabb léghőmérséklet, vékony hótakaró mellett.

Pontosan egy héttel ezelőtt mínusz 20 foknál is kevesebb volt Magyarország leghidegebb vidékén a Mohos-töbörben. Erről számolt be a hely közösségi oldala.

A szakmai leírás szerint este 6 óra és hajnal fél 2 között közepes minőségű ablak állt rendelkezésre, viszonylag alacsony kezdőhőmérséklettel, így várható volt, hogy átlépjük a -20 °C-os lélektani határt - írták.

A szélcsendes időszakok túlsúlyba kerülésével végül hajnali 01:20-kor érte el a hőmérsékletcsökkenés a napi T-min.-t, azaz a mínusz 22 és fél fokot.

Végül azt is megjegyezték, hogy a Kerékgyártó Róbert és csapata által monitorozott Vörösmeteor-töbörben szintén -20 fok alá ment a léghőmérsékleti minimum.

Címlapról ajánljuk

Perzsa-öböl: versenyfutás életre-halálra

Az Öböl-menti arab országok egy héten belül kifogyhatnak a légvédelmi fegyvereikből, ha Irán az eddigiekhez hasonló hevességgel zúdítja rájuk rakéta a dróncsapásait. Márpedig ez a háború eddig elképzelhetetlen méretű eszkalációjához vezethet.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

2026-ban még nem volt ilyen gyenge a forint, aztán hirtelen rántottak egyet rajta

Drámai mértékben gyengült kedden a forint. A befektetői hangulatot jelentősen rontotta, hogy a hétfői, mintegy 50 százalékos ugrást követően tovább emelkedett a földgáz világpiaci ára, miközben a közel-keleti háború miatt egyre erősebbek a félelmek az esetleges termelési és szállítási zavaroktól, amelyek az energiaárakon keresztül a régiót is érzékenyen érinthetik. Az elmúlt másfél nap mozgásai alapján kijelenthető, hogy a forint a konfliktus egyik legnagyobb vesztese: a régióban is alulteljesít, kedden például mintegy 2 százalékkal esett, miközben a lengyel zloty 1,2 százalékos gyengülést mutatott, a cseh korona és a román lej pedig ennél is kisebb veszteséggel megúszta. Nemcsak térségi, hanem globális összevetésben is nehéz a forintnál gyengébben teljesítő devizát találni az elmúlt két nap alapján. A Portfolio piaci forrásai szerint a mostani esésben szerepet játszhat az általános túlvettség miatti korrekció, illetve a meredeken emelkedő gázárak nyomán erősödő kockázatkerülés is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×