Infostart.hu
eur:
385.51
usd:
329.1
bux:
120418.97
2026. január 21. szerda Ágnes
Voting box and election image,election. Getty Images
Nyitókép: krisanapong detraphiphat/Getty Images

Megvan a sorrend a jelzésértékű időközi választásra

Hat jelöltet vett nyilvántartásba a választási bizottság a jelöltbejelentés péntek délután négy órai határidejéig a január 12-i, dombóvári időközi országgyűlésiképviselő-választásra. A bizottság kisorsolta a jelöltek sorrendjét.

A Tolna vármegyei 2-es számú - a vármegye délnyugati részét lefedő, dombóvári székhelyű - egyéni választókerületben azért kell időközi választást tartani, mert az itt 2022-ben mandátumot szerző Potápi Árpád János (Fidesz) október 17-én elhunyt.

A választási bizottság által – a dombóvári önkormányzat honlapján – közzétett határozat szerint a jelöltek a következő sorrendben szerepelnek majd a szavazólapon:

  1. Ágoston Pál Péter (Második Reformkor Párt),
  2. Dúró Dóra (Mi Hazánk Mozgalom),
  3. Vilcsek Ernő (független),
  4. Csibi Krisztina (Fidesz–KDNP),
  5. Harangozó Gábor István (független),
  6. Takács László (Demokratikus Koalíció).

A jelöltek január 3-ig jelenthetik be a választási bizottság megbízott tagjait, a november 23-án kezdődött kampányidőszak január 12-ig tart.

A Nemzeti Választási Iroda adatai szerint a voksoláson jelenleg 57 128-an vehetnek részt, közülük négyen jelentkeztek át másik, választókerületen belüli szavazókörbe, egy választót vettek fel külképviseleti névjegyzékbe. Az átjelentkezés és a külképviseleti névjegyzékbe vételi kérelem benyújtásának határideje egyaránt január 3-án 16 óra.

Címlapról ajánljuk
Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte, hogy a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány meg fogja vizsgálni, hogy miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája például azzal, hogy átlépték a kedvezményes fogyasztási határt.

Katonai támadásra készítik fel Grönland lakosságát

Grönland miniszterelnöke szerint a sziget lakosságának és hatóságainak fel kell készülnie egy katonai jellegű válsághelyzetre is, miután Donald Trump területszerzési fenyegetései miatt az invázió kockázata megnőtt. Dánia és NATO lépései, valamint az amerikai vámfenyegetések tovább élezik a geopolitikai feszültséget az egyre nagyobb stratégiai jelentőségű sarkvidéki térségben.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×