Infostart.hu
eur:
384.12
usd:
333.19
bux:
0
2026. április 3. péntek Buda, Richárd
Nyitókép: Bernhard Lang/Getty Images

Új trend a hazai autózásban, amire igazán büszkék lehetünk

2020 elejéhez képest kilencszeresére nőtt a tisztán elektromos gépjárművek száma Magyarországon - közölte az Energiaügyi Minisztérium.

A közúti közlekedési nyilvántartás legfrissebb adatai szerint már több mint 68 ezer kizárólag elektromos hajtású gépkocsi kapott zöld rendszámot hazánkban. Az évtized kezdetéhez viszonyítva ezzel majdnem kilencszer több közlekedik a leginkább környezetkímélő járművekből a magyar utakon - jelentette be szerdán hivatalos Facebook-oldalán az Energiaügyi Minisztérium (EM)

A klímabarát flotta az idei első tizenegy hónapban csaknem húszezer darabbal bővült. Az Energiaügyi Minisztérium várakozásai szerint 2026-ra 120 ezerre nőhet a tisztán elektromos autók darabszáma - fűzték hozzá..

Az egy hónapban újonnan forgalomba helyezett zöld rendszámos járművek száma 2024-ben már három alkalommal is felülmúlta a korábban soha el nem ért kétezret.

Az örökrekordot március tartja (2108), darabra azonos mennyiség (2072) állt munkába világoszöld hatósági jelzéssel júniusban és szeptemberben is. Az elmúlt havi bővülés sem ad okot panaszra, októberhez képest 1917-tel több kizárólag elektromos hajtású gépkocsi róhatja a hazai közutakat.

A minisztérium emlékeztetett: a kormány két programban összesen közel 60 milliárd forinttal népszerűsíti az elektromobilitást. A vállalkozások 30 milliárd forintos keretből igényelhetnek vissza nem térítendő támogatást tisztán elektromos személygépkocsik, kisteherautók és kisbuszok megvásárlásához. A rendelkezésre álló forrásmennyiség közel kétharmada a megkötött szerződésekben már gazdára talált. A keddi nappal a kifizetésekben érintett pályázók száma meghaladta az ezret, minden negyedik jelentkezőnek utaltak eddig összesen 4,6 milliárd forintot.

Mint ismert, további 28 milliárd forint ösztönzi a vidéki töltőhálózat fehér foltjainak felszámolását. Tíz zöld rendszámos járműből hatot a fővároson kívül helyeztek forgalomba. A program jóvoltából a következő években több mint 100 helyszínen létesülhet új töltőállomás.

Így az eddig ellátatlan területeken is kényelmesebbé, vonzóbbá válik az elektromos gépkocsik használata.

A zöldautók tömeges megjelenésének is köszönhető, hogy a legnagyobb szennyezők közé tartozó közlekedés károsanyag-kibocsátása a korábbi évek folyamatos növekedése után tavaly 7 százalékos csökkenésbe fordult Magyarországon - mutatott rá az Energiaügyi Minisztérium.

Címlapról ajánljuk

Az emberiség történetének talán legnagyobb hatású eseménye – nagypéntek a vallásban és a kultúrában

Volt már a keresztút 43 stációs is, de ma már csak 14 vagy 15. A nagypénteki tudnivalókat mutatjuk be a szigorú büjti nap pontos szabályától kezdve Jézus kereszthalálának mai helyén át a filmtörténet jövőjéig; elmondjuk, hogyan lesz a kereszthalált halt Jézusból Heródes. A végtelen számú műalkotás okán pedig adódik a kérdés: volt-e nagyobb hatású esemény a világtörténelemben a nagypéntek középpontjában álló halálnál?
inforadio
ARÉNA
2026.04.07. kedd, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×