Infostart.hu
eur:
360.15
usd:
315.88
bux:
143471.05
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga
A seismograph records data.
Nyitókép: Furchin/Getty Images

Nem tévedés: 160 földmozgást észleltek a Kárpát-medencében egy hónap alatt - térkép

Szeptemberben 160 földmozgást regisztrált a Kárpát-medencében a Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriuma.

A szeizmológiai obszervatórium a Facebook-oldalán csütörtökön azt írta, szeptemberben 33 természetes eredetű földrengés volt, míg 127 földmozgást emberi tevékenység okozott Magyarországon és szűkebb környezetében, ezek jellemzően kőfejtéshez köthető bányarobbantások voltak.

Hozzátették: ezek közül mindössze egy esemény volt a lakosság által is érezhető, a Fejér vármegyei Bodajktól körülbelül 4 kilométerre keletkezett, 2,3-as magnitudójú rengés szeptember 6-án.

Forrás: Facebook/Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium
Forrás: Facebook/Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium
Címlapról ajánljuk

Lando Norris nyerte a Forma–1-es Magyar Nagydíjat

Norris csapattársa, Oscar Piastri váltóhiba miatt néhány körrel a befutó előtt a második helyről esett ki. A négyszeres világbajnok Max Verstappen végzett a második helyen. A vb-pontversenyt vezető Kimi Antonelli lett a harmadik, és 50 pontra növelte előnyét a pontversenyben.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen volt időközi választás

Tisza-kormány: sorra jönnek a bejelentések, három településen volt időközi választás

A Tisza Párt frakciója Sonnevend Pált, az ELTE tanszékvezető egyetemi tanárát jelöli alkotmánybírónak Hende Csaba megüresedett helyére, a parlament pedig már hétfőn megválaszthatja a testület új tagját. Három településen tartottak ma időközi önkormányzati választást: Bárdudvarnokon és Bakócán polgármestert és képviselőket választottak, Békéscsabán pedig az új egyéni választókerületi képviselő személyéről szavaztak. Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai, ezt Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter jelentette be. Megújul a Népliget és a Planetárium. Cikkünk folyamatosan frissül a Tisza-kormány döntéseivel vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×