Infostart.hu
eur:
362.41
usd:
310.43
bux:
0
2026. augusztus 21. péntek Hajna, Sámuel
Az Árpád híd látképe a Margitszigettel 2020. december 23-án.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Nincs lassítás az Árpád hídon, egyfolytában villog a traffipax

A rendőrség folytatja az intenzív sebességmérést a dunai átkelőn.

Az elmúlt két hétben augusztus 26. és szeptember 8. között az Árpád hídon felállított traffipaxok 154 gyorshajtót mértek be, közülük egy 118 km/órával száguldott, ezért 100 ezer forint közigazgatási bírságot kap – írja a police.hu.

A jelzés nélküli, úgynevezett pofátlan(tan)ító autók ezúttal 10 gyorshajtót állítottak meg; rájuk a rendőrök összesen 520 ezer forint közigazgatási bírságot és 40 büntetőpontot szabtak ki. A legnagyobb sebességű autó 105 km/órával közlekedett, amiért 70 ezer forint közigazgatási bírság és 4 büntetőpont jár.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság folytatja az Árpád híd kiemelt ellenőrzését.

Az átkelőn tavaly és idén is történt halálos baleset. Tavaly nyáron egy szabályosan, a kerékpársávon közlekedő biciklist ütött el egy száguldozó autós, idén júliusban pedig egy lopott taxival a hídra a forgalommal szemben felhajtó férfi okozott három halálos áldozattal járó tragédiát.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: itthon is egyre nagyobb a „silver gazdaság” jelentősége

Szakértő: itthon is egyre nagyobb a „silver gazdaság” jelentősége

Már most több 65 év feletti él Magyarországon, mint 15 év alatti. De nem csak kihívást, lehetőséget is jelent, hogy öregszik a társadalom. Az idős korosztály hatalmas gazdasági potenciállal is bír, az általuk generált fogyasztás már csaknem a világ harmadik legnagyobb gazdasági erejévé vált – hívja fel a figyelmet az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője. Szegedi Andrea szerint Magyarország számára is komoly lehetőséget tartogat az úgynevezett „silver gazdaság”.

Forsthoffer Ágnes a megható pillanatait is megmutatja

A házelnök hivatalos oldalán egy videó jelent meg az ünnep emlékezetes momentumairól.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×