Infostart.hu
eur:
363.97
usd:
316.33
bux:
147365.12
2026. augusztus 3. hétfő Hermina
Little girl goes to the elementary school. Child with a backpack is going to study. Back to school concept.
Nyitókép: puhimec/Getty Images

Megtelt a kétezredik iskolatáska is

Sikerrel zárult az Ökumenikus Segélyszervezet 13. Iskolakezdés együtt! segélyakciója.

A segélyszervezet közleményében azt írta: azért hirdették meg az akciót, hogy minőségi tanszerekkel tölthessék meg kétezer rászoruló gyermek iskolatáskáját. Kiemelték, hogy a legszegényebb gyermekeknek ezek a csomagok többet jelentenek ajándéknál, egy jó minőségű tolltartó, füzetcsomag, tornazsák vagy ünneplő ruha hozzájárulhat ahhoz, hogy ők is büszkén és örömmel ülhessenek be az iskolapadba, és az iskolakezdés számukra a felzárkózás esélyéről szóljon.

A kétezredik tanszercsomag-adományt az Iskolakezdés együtt! segélyakció miskolci zárórendezvényén adták át.

A közleményben idézték Nagyné Faragó Boglárkát, az Ökumenikus Segélyszervezet miskolci családok átmeneti otthonának vezetőjét, aki a rendezvényen arról beszélt, az országos segélyakcióban a legtöbb rászoruló gyermek személyre szabott tanszercsomagot kapott, de voltak olyan gyerekek is, akiknek egy pár cipő, vagy éppen a komplett tornacsomag hiányzott a tanévkezdéshez, ezért azok beszerzésében segített nekik az Ökumenikus Segélyszervezet.

Nagyné Faragó Boglárka hozzátette: a segélyszervezet vállalta, hogy a csomagok összeállításához szükséges pénzen felül beérkező adományokat a gyermekek felzárkózását segítő egész éves munkája támogatására fordítja. A segélyszervezet Kapaszkodó programjában az ország 22 pontján több ezer gyermeknek biztosít rendszeres fejlesztő foglalkozásokat a szegénység okozta hátrányok leküzdéséhez - mondta.

Címlapról ajánljuk
Energiakrízis: még nem lélegezhetünk fel, de sokat segített, hogy takarékoskodnak az emberek és a cégek

Energiakrízis: még nem lélegezhetünk fel, de sokat segített, hogy takarékoskodnak az emberek és a cégek

Már csak egy turbinája üzemel, és hamarosan teljesen leállhat a paksi atomerőmű. Perger András, az Energiaklub energiaprogram-vezetője az InfoRádióban elmondta: az, hogy az emberek kevesebb áramot és vizet használtak az elmúlt napokban, segített a helyzeten, de még nem szabad fellélegeznünk.

Vízkorlátozásnál is megvan a kikapcsolási sorrend – szakember: 10-30 százalék fogyasztást otthon is meg lehet spórolni

A kórházak, szociális intézmények, gyermekintézmények kiemelt fogyasztók, így egy esetleges nagyobb vízkorlátozásnál a kikapcsolási sorrend legvégén lennének – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Csörnyei Géza, a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója, aki hangsúlyozta: a főváros ivóvízellátása nincs veszélyben, komolyak a tartalékok a vízbázisban.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×