Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 12. hétfő Ernő
A Yettel Magyarország második legnagyobb mobilszolgáltatójának cégfelirata. A Telenor Magyarország Zrt. 2022. március 1-től új néven, Yettel Magyarország Zrt.-ként, röviden Yettel néven működik tovább. MTVA/Bizományosi: Faludi Imre  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: Faludi Imre

Nem lesz gond a nettel a Szigeten

A Yettel 60-80 ezer ember ellátására alkalmas hálózatot hozott létre a fesztivál területén.

A Sziget Fesztivál alig több mint egy négyzetkilométeres területén a Yettel olyan hálózatot épített ki, amely egy időben akár 60-80 ezer embert is képes ellátni - közölte a cég.

Európa egyik legnagyobb könnyűzenei és kulturális rendezvénye évente több százezer látogatót vonz. Az ilyen nagy horderejű események a mobilhálózat erősítését igénylik, hogy egy időben akár több tízezer ember is problémamentesen tudjon telefonálni és internetezni. A fesztivál adatforgalma a következő 6 nap alatt csaknem 35 Budapesten üzemelő átlagos bázisállomás forgalmát bonyolítja, az állomások pedig összesen nagyságrendileg huszonötször akkora adatforgalmat kezelnek, mint egy átlagos budapesti hétköznapon.

A Yettel szakemberei 6 új mobil bázisállomást telepítettek a fesztivál hálózati megerősítésére a legnépszerűbb helyszíneken, például a nagyszínpad előtti területen.

A vállalat azt is közölte, hogy az időszakos jelerősítés igen költséges művelet, amely nem térül meg egy hét alatt. A tervezéstől a kivitelezésig több héten keresztül csaknem 30 ember dolgozik a hálózat előkészítésén és kiépítésén, és szakembereik a fesztivál teljes ideje alatt felügyelik a mobilhálózat működését. A Szigeten a VoLTE roamingot a külföldről érkezett vendégek használhatják.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Megint külföldről kértünk kölcsön pénzt – Jó üzletet kötött Magyarország?

Megint külföldről kértünk kölcsön pénzt – Jó üzletet kötött Magyarország?

Hárommilliárd euró értékben bocsátott ki eurókötvényt Magyarország szerdán, melyekre több mint 10 milliárd eurónyi ajánlat érkezett. Vagyis első ránézésre jó üzletet kötöttünk, ugyanakkor a lengyelek másnap lényegesen alacsonyabb hozam mellett tudtak hasonló papírokat értékesíteni. Ha Magyarország kockázati megítéléséhez mérjük a papírok hozamfelárát, akkor jobban sikerült a mostani kibocsátás, mint egy évvel ezelőtt. A régióban a lengyelek ugyanakkor ebben a tekintetben is hagyományosan olcsóbban adósodnak el nálunk, míg a románok részben az elmúlt egy év piaci feszültsége miatt lényegesen nagyobb felárat kénytelenek fizetni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×