Infostart.hu
eur:
361.05
usd:
317.51
bux:
143471.05
2026. július 25. szombat Jakab, Kristóf
Close up photograph of damaged wheel - flat tire of an accident vehicle. A car have an accident on a wheel.
Nyitókép: golfcphoto/Getty Images

Tömeges defekt az autópályán: sokba kerül az autósoknak

Több tucat autós kapott defektet a hétvégén az M0-s és az M5-ös autópálya csomópontja környékén, miután egy járműről vastörmelék szóródott szét az aszfalton. A közlekedési szakjogász azt mondja, hogy a károkat okozó teherautó kötelező gépjármű-felelősségbiztosítója fogja megtéríteni a károkat, ez azonban hosszú időbe telhet.

A cascobiztosítás általában a saját hibás balesetekre térít, a mostani esetben viszont egyértelműen a teherautó sofőrje hibázott, miután nem ellenőrizte a rakományát, és ezért kerülhetett fém hulladék (kulcsdarabok) az úttestre, ami tömeges defektet okozott. Bár vannak olyan biztosítások, amik ilyen esetben is térítenek, itt alapvetően a külföldi jármű felelősségbiztosítója köteles helyt állni – mondta az InfoRádióban a Mabisz kommunikációs vezetője.

Lambert Gábor elmondása alapján a kártérítést relatíve egyszerű lesz behajtani, amennyiben meglesz a tehergépkocsi rendszáma – és az alapján a biztosítója –, ami meglátása szerint az autópályák kiterjedt kamerarendszere segítségével könnyen felderíthető. Ha mégsem sikerül, vagy esetleg nincs biztosítása a sofőrnek, akkor a Mabisz a kárszámlára térítheti a kárt, és majd ő pereli vissza azt az okozótól.

Mint modnta, nyilván ez egy hosszú procedúra lesz, amibe várhatóan lesznek is olyanok, akik bele sem akarnak vágni. „Sajnos az a baj, hogy a biztosítók nagy százalékban nem kell, hogy helytálljanak, mert úgymond az emberek a procedúra miatt, a hosszadalmassága miatt benyelik ezeket a káreseményeket” – fogalmazott.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Óriásberuházást jelentett be Kapitány István

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti – közölte Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Váratlan botrány rázta meg Európa vezető hatalmát – Semmi sem állíthatja meg a radikális ellenzék áttörését?

Váratlan botrány rázta meg Európa vezető hatalmát – Semmi sem állíthatja meg a radikális ellenzék áttörését?

Jens Spahn, a CDU vezető politikusa és a közös uniópárti Bundestag-frakció vezetője lemondásra kényszerült, miután kiderült, hogy férjével amerikai béranyától fogadtak örökbe gyermeket – miközben pártja és ő maga is a béranyaság tilalmának fenntartása mellett állt ki. A botrány azonban Friedrich Merz kancellárnak kapóra jöhet: nemcsak pártbeli riválisát semlegesíthette, de az új helyzetet a kormány átalakítására és saját embereinek kulcspozíciókba ültetésére is felhasználhatja. Merznek ugyanakkor sürgősen stabilizálnia kellene helyzetét, mivel népszerűsége történelmi mélypontra süllyedt, a szeptemberi tartományi választásokon pedig az AfD átveheti a hatalmat egy (keletnémet) tartományban. A CDU/CSU támogatottsága mindössze 22 százalékos, miközben a szélsőjobboldali AfD 27 százalékon áll, és a német lakosságot egyre jobban aggasztja az évek óta stagnáló gazdaság helyzete.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×