Infostart.hu
eur:
385.59
usd:
331.24
bux:
122151.69
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Nyitókép: Michael Blann/Getty Images

Idős nő holttestére bukkantak a XI. kerületben

Kigyulladt egy harmadik emeleti lakás csütörtökön Budapest XI. kerületében, a tűzoltók oltás közben egy holttestet találtak.

Az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság tájékoztatása szerint nem sokkal dél előtt érkezett a jelzés a katasztrófavédelemhez arról, hogy a XI. kerületben egy háromemeletes társasház egyik harmadik emeleti lakásából füst áramlik ki.

A tűzoltók három járművel percek alatt kivonultak a Mezőkövesd úti társasházhoz, ahol az egyik 35 négyzetméteres lakás konyhája, étkezője és előtere égett. Oltás közben találták meg az idős lakó holttestét.

Az egységek néhány perc alatt megfékezték a tüzet, gyors beavatkozásuknak köszönhetően a lángok nem terjedtek át a társasház többi lakására és tetőszerkezetére.

A tűz keletkezési körülményeinek tisztázására a katasztrófavédelem tűzvizsgálatot indít – áll a közleményben.

Címlapról ajánljuk
Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico szlovák miniszterelnök a hétvégén az Egyesült Államokban járt, ahol kulcsfontosságú megállapodást írt alá Szlovákia jövőbeli energiaellátásáról, majd személyesen tárgyalt Donald Trump amerikai elnökkel Floridában. A látogatás középpontjában az új szlovák atomerőműblokk megépítése, a szuverén külpolitika és a nagyhatalmakkal való egyensúlyozás állt.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×