Infostart.hu
eur:
359.02
usd:
314.71
bux:
143462.84
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga
Tarr Zoltán református lelkész, a Tisza Párt európai parlamenti képviselőjelöltje beszédet mond a debreceni Református Nagytemplom előtt tartott anyák napi nagygyűlésen 2024. május 5-én.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Tarr Zoltán: képzésekkel is készülünk arra, hogy a politikai játéktérben helyt tudjunk állni

A Tisza párt az szeretné, hogy Magyarország újra "partiképes" legyen Európában és az Európai Unióban, ez EP-jelöltjeik legfontosabb célja - mondta az InfoRádiónak Tarr Zoltán, aki harmadik a Tisza-párt EP-listáján.

Minden eredménynek örülnek a Tisza-pártban, csodának tartják, hogy listákat tudtak állítani, és azt is, hogy érdemben meg tudtak jelenni a hazai politikai közéletben - mondta Tarr Zoltán, a párt EP-képviselő-jelöltje, volt református lelkész. Hozzátette: nincs minimum elvárás a szerepléssel kapcsolatban.

A választási kampánnyal kapcsolatban felmerült, hogy ő miért nem szerepelt, csak Magyar Péter. Az InfoRádió kérdésére azt mondta, alapvetően Magyar Péter volt a legerősebb, legmeghatározóbb alakja a mozgalmuknak, az emberek vele azonosítják azt a változást, amiben reménykednek, ezért szólaltak fel mások nagyságrendekkel ritkábban.

"Ebben a rövid időben nem nagyon volt arra mód, hogy más kollégákat megfelelő módon fel tudjunk építeni. A siker érdekében, a hatékonyság érdekében, és egyébként a hitelesség érdekében is Péter volt az, aki a legtökéletesebben, legteljesebb módon tudja azokat a szempontokat, hangsúlyokat megszólaltatni, amelyek fontosak abban, hogy az emberek tudjanak jó és helyes döntést hozni a változás mellett" - tette hozzá Tarr Zoltán.

Mint mondta, fél évvel ezelőtt még fel sem merült benne, hogy EP-képviselőjelöltként kell majd nyilatkoznia, most pedig a listás helyen álló társaival együtt fokozottan készülnek arra, hogy sikeresen helyt tudjanak állni.

"Az elmúlt hetekben többféle képzésen estünk át, amik abban támogatnak bennünket, hogy ebben a politikai játéktérben, a politika játékszabályait megtanulva tudjunk majd hatékonyan jelen lenni"

- mondta, és hozzátette, hogy az Európai Parlament nagyszerű tanulási lehetőség is lesz a számukra. Úgy tudja, pártja EP-képviselőinek több mint 50 százaléka új lesz, még sosem voltak az Európai Parlamentben.

Tarr Zoltán szerint a legfontosabb most a Magyarországról alkotott kép javítása, és az, hogy az EU-s források is megnyíljanak és megérkezzenek Magyarországra.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Bizalmi vagyonkezelés: szigorodnak a szabályok, fellépnek az adóelkerülés ellen

Bizalmi vagyonkezelés: szigorodnak a szabályok, fellépnek az adóelkerülés ellen

Változnak a bizalmi vagyonkezelés adószabályai: a 2026. augusztus 31. után vagyonkezelésbe adott vagyonelemeknél megszűnik az eddigi ötéves adómentességi szabály, és szigorúbb eljárás alá vonják az érintetteket. Fajcsák Gábor, az RSM adóüzletágának vezetője szerint a változás csupán azokat érinti negatívan, akik az adózási kiskapukat kihasználták, de azoknak nincs félnivalójuk, akik tisztességesen jártak el.

Magyar Péter is felszólal, új alkotmánybírát választhat hétfőn az Országgyűlés

Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásával kezdi újabb kétnapos rendkívüli ülését az Országgyűlés, amely hétfőn megválaszthatja Sonnevend Pál egyetemi tanárt alkotmánybírónak Hende Csaba helyére. Megvitatják a vagyonvisszaszerzési hivatalról és az ügynökakták nyilvánosságra hozásáról szóló törvényjavaslatokat is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Itt a várva várt fordulat: zuhan az olajár, emelkednek a tőzsdék!

Itt a várva várt fordulat: zuhan az olajár, emelkednek a tőzsdék!

Jó hangulatban indul a hét a piacokon, miután az elmúlt órákban nem támadta tovább egymást az Egyesült Államok és Irán. Sőt, utóbbi jelezte, hogy felfüggeszti a támadásokat, amennyiben az USA is így tesz.  A hírre meredeken esik az olajár és már láthattunk egy felpattanást Ázsiában, de Európában is nagyobb emelkedéssel kezdődhet a hét.   Ami a gazdasági eseményeket illeti, Németországban hétfőn érkezik az IFO gazdasági hangulatindex friss adata, míg Amerikában a tartós fogyasztási cikkek rendelésállományáról közölnek statisztikát.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×