Infostart.hu
eur:
375.64
usd:
318.47
bux:
126768.38
2026. február 27. péntek Ákos, Bátor
Fesztiválozók strandolnak az Egyetemisták és Főiskolások Országos Turisztikai Találkozójának (EFOTT) első napján a Velencei-tó melletti Sukorón 2023. július 12-én.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Csoda történt a Velencei-tóval

Jelentősen megnőtt a Velencei-tó vízszintje, majdnem háromszorosa a két évvel korábbinak. Közben a Balatonnál már rendszeresen kiönt a tó.

Vasárnap reggel Agárdnál 145 centimétert mutatott a vízmérce – olvasható ki az Országos Vízjelző Szolgálat adataiból.

A javulás a télen kezdődött, februárban már 75 centit mértek a gyászos 2022-es kritikusan alacsony vízálláshoz, 53 centiméterhez, képest.

Az elmúlt időszakban ez az emelkedés tovább folytatódott, mára közel egy méterrel emelkedett a Velencei-tó vízszintje. Ez az érték már meghaladja a 140 centiméteres alsó szabályozási szintet.

Mindehhez nemcsak a csapadékos időjárás kellett, hanem ahogy az Infostarton is megírtuk, a közeli tározókból pótolták a tó vizét.

Közben Ábrahámhegynél olykor kritikus a Balaton vízszintje. Vella Zsolt polgármester arról beszélt a megyei lapnak, hogy a partszakasz kétharmada víz alatt van, és bár már évekkel ezelőtt felmerült az igény egy partvédőmű építésére, az még nem készült el.

Címlapról ajánljuk

Este másodszor is bekérették a magyar nagykövetségi ügyvivőt Kijevben

A nap folyamán másodszor is bekérették a magyar nagykövetségi ügyvivőt az ukrán külügyminisztériumba, és ezen az újabb találkozón is bebizonyosodott, hogy Kijev kizárólag politikai okok miatt nem indítja újra a kőolajszállítást - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtökön Budapesten.
inforadio
ARÉNA
2026.02.27. péntek, 18:00
Baán László
a Szépművészeti Múzeum főigazgatója, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa
Hiába a pazar eredmények, földbe döngölték az Nvidiát

Hiába a pazar eredmények, földbe döngölték az Nvidiát

Szerda este közzétette legfrissebb negyedéves számait az Nvidia. A világ legnagyobb piaci értékű tőzsdei vállalata ezúttal sem okozott csalódást, a pozitív eredmények pedig az egész AI-trade szempontjából kulcsfontosságúak. Ezt követően ázsiában ma reggel vegyes volt a hangulat, Európában emelkednek a tőzsdék, viszont az USA-ban nincs határozott irány. Itthon az Magyar Telekom árfolyama mutat jelentős elmozdulást, a befektetők kedvezően fogadták a vállalat előrejelzését az idei növekedésről, valamint az osztalékemelésről, és a tovább részvény-visszavásárlásokról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×