Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Nyitókép: Budapesti Közművek

Működésbe lépett az Erzsébet híd alatti cső

A beruházás során 2065 méter új távhővezetékpár épült ki, és 50,85 megawatt hőteljesítményű új fogyasztó (lényegében a teljes kecskeméti távhőigény) csatlakozott a távhőrendszerre Budapest legsűrűbben lakott részein.

Az Erzsébet hídon átvezetett új, stratégiai jelentőségű vezetékkel, illetve a hozzá kapcsolódó gerinc- és elosztó vezetékszakaszok kialakításával megkezdődött az V. kerület érintett részein a távhőellátás, a projekt 3,4 milliárd forintból valósult meg - közölte a Budapesti Közművek Nonprofit Zártkörűen Működő Részvénytársaság (BKM) pénteken.

Közleményük szerint az Építési és Közlekedési Minisztérium és a BKM konzorciuma sikeresen nyert el és valósított meg az utóbbi években egy európai uniós pályázatot. A projekt 50 százalékos vissza nem térítendő uniós támogatással valósult meg.

A Budapesti Közművek keretében önállóan működő Főtáv távhőszolgáltatási divízió ügyfélkörét gyarapítják immár a Főpolgármesteri Hivatal, a Merlin Színház, a Hyatt Hotel, a Matild Palota és a Dorottya-épületek is - írták.

Kitértek arra is, hogy a projekt részeként további új fogyasztók is a távfűtést választották: a Főtáv ügyfele lett a BKV két telephelye a Kőér és a Pomázi utcában, a Budapest One Irodaház, a Kopaszi-gáton található BudaPart BRL és BRG jelű épületei, valamint több lakópark és irodaház is.

A beruházás során 2065 méter új távhővezetékpár épült ki, és 50,85 megawatt hőteljesítményű új fogyasztó (lényegében a teljes kecskeméti távhőigény) csatlakozott a távhőrendszerre Budapest legsűrűbben lakott részein.

A piacbővítő és környezeti teljesítményt, az energiahatékonyságot javító intézkedéseknek köszönhetően az energiafelhasználás évente több mint 110 308 gigajoule-lal csökken, az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkenése pedig több mint 7318 tonna szén-dioxidnak felel meg - olvasható a kommünikében.

Címlapról ajánljuk
Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét
A sötét mélység aranyláza

Az emberiség most készül kitermelni a bolygó utolsó érintetlen nyersanyagkészletét

A XXI. század egyik legfontosabb nyersanyag-háborúja nem a Közel-Keleten és nem Afrikában zajlik, hanem négyezer méter mélyen, a Csendes-óceán fenekén. A tét több ezer milliárd dollár lehet. A kérdés csak az, hogy vajon képes leszünk-e úgy kitermelni ezeket a kincseket, hogy közben ne pusztítsuk el a Föld egyik legkevésbé ismert ökoszisztémáját?

Ha azt hinnénk, hogy csak Magyarország folyik szét ebben az időben...

Az európai hőhullám a hétvégén Németországban, Dániában és Csehországban is hőmérsékleti rekordokkal járt, zavarokat okozott a közlekedésben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×