Infostart.hu
eur:
390.92
usd:
331.32
bux:
111046.97
2025. december 23. kedd Viktória

Van, ahol örülnek a dunai árvíznek

Pénteken tetőzik Tolna vármegyében a Dunán levonuló áradás. Van, ahol kifejezetten örülnek az áradásnak, az ugyanis megoldhatja például a holtágak egyre gyakoribb vízhiányát.

Macskáit és a kertjében lakó süncsaládot félti legjobban a közelgő áradás kapcsán Reichardt Jenő, akinek a Duna-ártérben, Bóni fokon van horgásztanyája. Régóta ingatlantulajdonos ott, ezért pontosan tudja, mikor kell elkezdeni pakolni, ha jön a Duna. A férfi arra számít, hogy a pénteken érkező árhullám nagyjából harminc centiméter magasságban tör majd be a házába és várhatóan két nap lesz mire a víz elvonul – számol be riportjában a teol.hu.

Eközben vannak, akik kifejezetten örülnek a közelgő áradásnak.

Bogyiszlón végre hónapokra megoldódhat a helyi holtág egyre nagyobb gondot okozó vízhiánya.

Tolnán és Fadd-Domboriban most még erre sincs szükség. Berta Zoltán, Tolna alpolgármestere arról számolt be lapnak, hogy a településen található északi-holtág vízszintje már most is 460 milliméteren van, ami kifejezetten jónak számít az évnek ebben az időszakában.

Az elmúlt hetekben egy kisebb árhullám már levonult a Dunán. Ennek köszönhetően a szakemberek akkor a holtágakba tudtak annyi vizet engedni, aminek köszönhetően jövőre szinte biztosan nem kerül sor olyan mértékű apadásra, mint amilyen például 2022-ben volt – tájékoztatott Beke Zsolt, a Közép-Dunántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság Tolna Vármegyei Szakaszmérnökségének vezetője.

A szakértő azt mondja, az országnak ezen a részén nem okoz majd különösebb gondot a most levonuló árhullám. Sőt, a víznek köszönhetően hosszú ideig az megfelelő üzemi szinten tarthatóak lesznek a tározók. Ezekben már most annyi víz van, mint amennyire a nyári időszakban lenne szükség.

(Címlapképünk Budapesten készült.)

Címlapról ajánljuk
Itt van a reflux, itt van újra – mire figyeljünk az ünnepi szezonban?

Itt van a reflux, itt van újra – mire figyeljünk az ünnepi szezonban?

Ha ilyen panaszunk van, bizonyos ételeket és bizonyos italokat kerülni érdemes – erről beszélt Barkai László, a Semmelweis Egyetem Belgyógyászati és Onkológiai Klinika adjunktusa, gasztroenterológus az InfoRádióban.

A januártól életbe lépő változásokról szólt az idei utolsó Kormányinfó

Az ünnepek miatt szokatlan időben, kedden délután fél 4-től kezdték a Kormányinfót. Orbán Viktor miniszterelnök korábban azt posztolta, hogy az év valószínűleg utolsó kormányülését tartották kedden. A Kormányinfón nem hangzott el nagy bejelentés, elsősorban a januártól életbe lépő változásokat ismertették. A kormányülésen szó esett a Benes-dekrétumokról is, Orbán Viktor tárgyalt szlovák kollégájával az ügyről – mondta Gulyás Gergely.
VIDEÓ
Új csúcsokkal kanyarodnak rá az ünnepekre az amerikai tőzsdék

Új csúcsokkal kanyarodnak rá az ünnepekre az amerikai tőzsdék

Folytatódik az év végi emelkedés a tőzsdéken, az MSCI All Country World Index hétfőn csúcsot döntött, az USA-ban az S&P 500 pedig tegnap már zsinórban a harmadik napja zárt emelkedéssel. Az ázsiai tőzsdéken ehhez képest csak oldalazás volt jellemző ma reggel, a legtöbb vezető ázsiai index alig mutat érdemi elmozdulást. Európában a tegnapi esés után ma reggel iránykereséssel indult a kereskedés, és délutánra sem alakult ki határozott irány, de a Stoxx 600 egy kis emelkedéssel is új csúcsra tudott menni. A karácsony előtti utolsó kereskedési napon számos előrehozott makroadatot kapunk, amelyek hatással lehetnek a kereskedés hangulatára. A következő napokban az ünnepek miatt változó lesz a tőzsdék nyitvatartása, erről szóló összefoglalónk itt olvasható.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×