Infostart.hu
eur:
380.2
usd:
321.71
bux:
132892.96
2026. február 4. szerda Csenge, Ráhel
Nyitókép: Pixabay.com

Módosít a Nébih: könnyítést kapnak a pockokkal küzdő gazdák

Az ország több térségét érintő súlyos károsítóhelyzetre tekintettel módosította a két alkalmazható rágcsálóirtó felhasználási engedélyét a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal.

A Pocok Tox MAX és a Rodent Stop rágcsálóirtó szerek szükséghelyzeti engedélyeit október 30-ai hatállyal módosította a hatóság - írja közleményében a Nébih. A készítmények alapengedélyei szántóföldi és kertészeti kultúrákban, gyep területeken, továbbá ruderáliákon 6-10g/járat dózisban, eddig maximum 10kg/ha mennyiségben tették lehetővé a járatkezelést.

A módosított engedély a súlyosan fertőzött területeken 6g/járat dózisban és maximum 12kg/ha mennyiségben teszi lehetővé mindkét szer használatát.

A nagyobb dózis azokon a területeken alkalmazható, ahol a mezei pocok fertőzöttség mértéke eléri vagy meghaladja a 20 lakott járat/100 m²-t. A szükséghelyzeti engedélyek egyéb rendelkezései nem változtak. A szerek országszerte, de továbbra is csak járatkezeléssel kijuttatva alkalmazhatóak. A kezelés kizárólag növényorvos felügyeletével történhet.

A táblán előzetesen fel kell mérni a lakott járatok számát, majd ezt, illetve a terület és a tervezett kezelés információit rögzíteni a megfelelő adatlapon. A növényorvos által kitöltött adatlapot a területileg illetékes vármegyei kormányhivatal hagyja jóvá, mely egyúttal előfeltétele a készítmények vásárlásának. A kezelések kizárólag az illetékes élelmiszerlánc-felügyeleti szerv által jóváhagyott területeken hajthatók végre.

Címlapról ajánljuk

Kapott egy lökést a gyerekek képernyőidejét csökkentő kampány

A családügyekért is felelős Kulturális és Innovációs Minisztérium is segíti a jövőben a Magyar Református Egyház Bethesda Gyermekkórházának Képernyőidő-csökkentő programját. A felmérések szerint a 8–12 éves korosztályban a napi átlagos képernyőidő már meghaladja az 5 és fél órát, a tizenévesek körében pedig több mint 8 órát tesz ki. Ez a tendencia komoly hatással van mind a fizikai, mind a mentális egészségre nézve.
inforadio
ARÉNA
2026.02.04. szerda, 18:00
Papp Bence
labdarúgóügynök, Tóth Alex képviselője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×