Infostart.hu
eur:
385.62
usd:
330.75
bux:
122151.69
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Tűzoltók távolítanak el egy viharban kidőlt fát a Zala megyei Sormás és Szepetnek közötti útról, Sormás közelében 2022. június 13-án.
Nyitókép: MTI/Varga György

Nagyszabású akcióban a tűzoltók, óvatosan az utakon

Péntek estétől a megszokottnál több tűzoltóautó fog tevékenykedni Komárom-Esztergom vármegye több útszakaszán is.

A Komárom-Esztergom Vármegyei Tűzoltó Szövetség közleményében számolt be arról, hogy szeptember 22-én, péntek 18 órától szeptember 24-én reggel 8 óráig tűzoltó jármű mozgására lehet számítani a megye több pontján – írja a Kemma.

A fentiek indoka, hogy Tata és Baj vonzáskörzetében, ezzel egy időben Tata és Kocs közötti, illetve Tata és Szomód közötti közúton favágási tevékenységek fognak zajlani. „Ezek veszélyes fák, amiket a megváltozott időjárási körülmények miatt mindenképpen el kell távolítani” – olvasható.

A jelzett időszakban tehát kisebb forgalmi várakozásra kell számítania az érintett útszakaszon az arra közlekedőknek.

Címlapról ajánljuk
Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico az amerikai atomalkuval egyensúlyoz a nagyhatalmak között

Robert Fico szlovák miniszterelnök a hétvégén az Egyesült Államokban járt, ahol kulcsfontosságú megállapodást írt alá Szlovákia jövőbeli energiaellátásáról, majd személyesen tárgyalt Donald Trump amerikai elnökkel Floridában. A látogatás középpontjában az új szlovák atomerőműblokk megépítése, a szuverén külpolitika és a nagyhatalmakkal való egyensúlyozás állt.
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Nagy bejelentést tett a Mol, mutatjuk a piaci reakciót

Jelentős esésekkel indul a hét az európai tőzsdéken, miután hétvégén Donald Trump vámokkal fenyegette meg azokat az európai országokat, amelyek az útjába állnak Grönland megszerzésében. A német és a francia tőzsde 1 százalék feletti mínuszban áll és az ázsiai részvénypiacokon is többségében eséseket lehetett reggel látni, itt egy kínai GDP-adat is mozgatta a hangulatot. A kockázatkerülés érződik a nyersanyagpiacokon és a kriptovalutáknál, az arany és az ezüst új csúcsra ment, a bitcoin és az ether viszont jelentősebb esést mutat. Az amerikai tőzsdéken ma nincs kereskedés Martin Luther King napja miatt, így innen nem érkezik ma iránymutatás. A héten a világ szeme Davoson van, ma kezdődik a Világgazdasági Fórum, itthon pedig a Mollal kapcsolatban érkeztek hírek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×