Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota
Smiling man lying on the couch and shopping online with credit card and laptop
Nyitókép: filadendron/Getty Images

„Történelmi pillanat” a hazai online piactéren

A Használtautó.hu, a Jófogás és az Autónavigátor.hu is magyar tulajdonba került – számolt be az InfoRádiónak az Extreme Digital társalapítója, az ingatlan.com Zrt. alá tartozó Vatera és Jófogás vezérigazgatója.

Egy nagyon hosszadalmas, sok-sok hónapot igénybevevő folyamat végére sikerült pontot tenni a csütörtöki napon, lezárva a tranzakciót – kezdte Várkonyi Balázs. A vezérigazgató elmondása szerint a sokszereplős (főként külföldi multik) versenyben, ami a norvég Adevinta anyacéghez tartozó Használtautó.hu, Autónavigátor.hu és Jófogás weboldalakért folyt, végül az ingatlan.com Zrt.-nek az ajánlata bizonyult a legmegfelelőbbnek, így ismét magyar kézbe kerültek az említett neves portálok, amiket a magyar látogatók előszeretettel használnak a különféle eladásaik során.

Miután a legújabb felmérések szerint a top 10 leglátogatottabb e-kereskedelmi oldal zöme külföldi kézben van, a mostani tranzakció „akár egytörténelmi pillanat is lehet”,

hogy vannak már olyan magyar cégek, amik képesek nemzetközi erőkkel felvenni a harcot, és Magyarországról, lokálisan a magyaroknak szolgáltatni – emelte ki. „A magyar igényeket sokkal jobban figyelembe tudjuk venni, mint egy multinacionális cég, aminek ez csak egy ország a sok közül” – mutatott rá a vezérigazgató, aki szerint nemcsak a magyar vásárlók, hanem azok a magyar munkavállalók is nyernek, akik ebben a szegmensben dolgoznak, vagy kívánnak majd elhelyezkedni.

Várkonyi Balázs azt is hangsúlyozta, hogy miután a kereskedelem jelentős része mára áttolódott az online térbe, mindenkinek fejlődnie kell, a portálokat a legmodernebb technikával kell ellátni, hogy a felhasználók – ide érve akár a kkv-t is – szívesen keresgéljenek, és ezeken keresztül próbálják a portékáikat értékesíteni. „Úgyhogy

a fejlesztések nem állnak meg, folyamatosan zajlanak majd annak érdekében, hogy világszínvonalú weboldalakkal találkozhassanak a vásárlók; Magyarországon, magyar fejlesztők által”

– fogalmazott.

Fontosnak nevezet azt is, hogy az esetlegesen felmerülő problémák orvoslására gyors, magyar nyelvű segítséget, ügyfélszolgálatot kínálnak, amit a jövőben szintúgy tovább fognak fejleszteni.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Megjött a veszélyjelzés, súlyos hótorlaszok alakulhatnak ki – Híreink a hóhelyzetről vasárnap

Megjött a veszélyjelzés, súlyos hótorlaszok alakulhatnak ki – Híreink a hóhelyzetről vasárnap

Hófúvás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki Veszprém, Fejér és Pest vármegye egyes járásaira a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap reggel. Veszélyjelzésükben azt írták, az érintett járásokban a friss hóval fedett területeken a viharos szél magas hótorlaszokat emelhet. A hétvégén hideg északnyugati légáramlás érkezik hazánkba, amely jelentősen rontja a hőérzetet, de jövő keddtől fordulat jöhet az időjárásban, elindul a melegedés, a magas hegyekben akár 15-20 fokkal is emelkedhet a hőmérséklet. Percről percre követjük az eseményeket.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×