Infostart.hu
eur:
349.32
usd:
300.79
bux:
138730.73
2026. június 16. kedd Jusztin
Nyitókép: Infostart

Összetűzés a Karmelitánál: nyomozást indított a rendőrség

Erről közleményben tettek bejelentést.

A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség csoportosan elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt nyomoz – írja közleményében a Központi Nyomozó Főügyészség.

A 2023. május 3-án este a Karmelita kolostor előtti tüntetésen történt rendőrök elleni támadással kapcsolatban a nyomozó ügyészség nyomozást rendelt el és megkezdte a tényállás teljes körű felderítését.

Az ügyben egy személy őrizetbe vételére került sor.

Az ügyről az eljárás érdekeire figyelemmel további tájékoztatás jelenleg nem adható – zárul a közlemény.

A szerda esti eseményekről az Infostart is beszámolt, csütörtökön pedig azt írtuk meg, hogy a tüntetők közül a rendőrök ltal kirángatott Tompos Márton momentumos országgyűlési képviselőt több órás fogva tartás után az éjjel engedték szabadon. Egy kiskorú gyereket is fogva tartottak, akinek szülei nem beszélhettek a gyerekükkel a rendőrségen. A rendőrség korábbi közleménye szerint nyolc embert azért jelentettek fel, mert "arcukat maszkkal eltakarva vettek részt a jogellenes gyűlésen".

Címlapról ajánljuk
Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Sportközgazdász: főleg a fogadóirodáknak kedveznek a mostani vb-eredmények

Azért is spórolnak egyes csapatok az erejükkel, mert a létszámbővítés és a lebonyolítás miatt könnyebb továbbjutni a csoportból a vb-n, és az igazán nehéz meccsek a torna második részében következnek – mondta az InfoRádióban Szabados Gábor. A sportfogadás-szakértő szerint a gyengébb kezdés ellenére a spanyolok és a brazilok továbbra is ugyanolyan jó eséllyel pályázhatnak a végső győzelemre.

„Minden megváltozott, és valójában semmi sem” – a politológus értékeli, mi történt az áprilisi választások óta

Egyelőre még nem lehet tudni, hogy kormányváltás vagy valódi rendszerváltoztatás történt-e április 12-én – mondta az InfoRádióban a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója. Novák Zoltán szerint történelmi távlatban azt lehet érzékelni, hogy a magyar társadalom a domináns pártrendszert és az erőkultuszt preferálja.
inforadio
ARÉNA
2026.06.17. szerda, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Olajár, SpaceX, Mol - Mutatjuk  legizgalmasabb sztorikat ma a tőzsdéken

Olajár, SpaceX, Mol - Mutatjuk legizgalmasabb sztorikat ma a tőzsdéken

Lendületet adott a tőzsdéknek a hétvégi iráni-amerikai megállapodás híre, a Dow új csúcsra ment a hétfői kereskedésben és kedden tovább emelkedik, ma reggel a Nikkei is történelmi csúcsot döntött, és az európai indexek is szemmel látható pluszban állnak, amit az olajár mai esése is segít. A SpaceX ma is szárnyal, így lekörözte az Amazont és a Microsoftot is piaci kapitalizációban, már a negyedik legnagyobb amerikai vállalat. A magyar tőzsdén ma felülteljesít a Mol a blue chipek közül, a céggel kapcsolatban több fontos hír is napvilágot látott, délután bejelentették, hogy megvan a részvényesi megállapodás a NIS irányításáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×