Infostart.hu
eur:
385.23
usd:
331.64
bux:
121821.36
2026. január 16. péntek Gusztáv
Számlálóbiztos (b) egy budapesti családnál 2022. október 20-án. A népszámlálási kérdőívek online kitöltési szakaszának lezárulása után ezen a napon megkezdődött a népszámlálás számlálóbiztosi szakasza, amely október 20-tól november 20-ig tart.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Ki kell mozduljon otthonról, ha szeretné magát megszámoltatni

Akik eddig nem tettek eleget adatszolgáltatási kötelezettségüknek, pótösszeírás keretében november 21. és 28. között, a települési jegyzőt felkeresve tölthetik ki a népszámlálási kérdőívet.

Lezárult a 2022. évi népszámlálás második, számlálóbiztosi szakasza – írja a Központi Statisztikai Hivatal közleményében.

A mintegy 23 ezer számlálóbiztos országszerte ötmillió címet, ezen belül 4,6 millió lakcímet, illetve további mintegy négyszázezer egyéb címet, nyaralót, üres telket, valamint különféle intézmények címét ellenőrizte. Az internetes önkitöltési szakaszban rögzített hétmillió kérdőívvel együtt

már 9,2 millió személyi kérdőív érkezett be a népszámlálás rendszerébe.

A népszámlálás végrehajtásának a számlálóbiztosok voltak a főszereplői, áldozatos tevékenységük elengedhetetlen volt a népszámlálás sikeres lebonyolításához. Köszönjük a háztartások együttműködését is – mondta Kovács Marcell, a KSH népszámlálási projektvezetője.

A válaszadás a népszámlálásról szóló törvény értelmében kötelező. Akik korábban, az online adatszolgáltatási időszakban nem tettek eleget adatszolgáltatási kötelezettségüknek, és a számlálóbiztosoknak sem sikerült elérniük a november 20-án zárult összeírói időszakban, pótösszeírás keretében

november 21. és 28. között, a települési jegyzőt felkeresve tölthetik ki a népszámlálási kérdőívet.

A pótösszeírás lebonyolításáról a jegyzők gondoskodnak. Kijelölik, hogy a polgármesteri hivatalban vagy a közös önkormányzati hivatalban mikor és hol tudnak jelentkezni az adatszolgáltatók. A pótösszeírás során – a számlálóbiztosi szakaszhoz hasonlóan – a kérdőíveket számlálóbiztosok töltik ki az adatszolgáltatók válaszai alapján. Az adatszolgáltatás a lakáskérdőív kitöltésével kezdődik, majd a személyi kérdőívek következnek. Ebból annyit kell kitölteni, ahány személyt korábban nem írtak össze: ha valaki kimaradt, akkor a lakás kérdőív mellett minden személyről készül személyi kérdőív.

Aki megtagadja a válaszadást, közigazgatási eljárás keretében akár 200 ezer forint pénzbírsággal is sújtható.

Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: Kína nyomás alá tudta helyezni Oroszországot

Bendarzsevszkij Anton: Kína nyomás alá tudta helyezni Oroszországot

Külső tényezők növelik Ukrajna és Oroszország kompromisszumkötésre való hajlandóságát – mondta az InfoRádióban Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője. Beszélt annak jelentőségéről is, hogy Kína leállította az orosz áram vásárlását.

A legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Forrong a világ, cikázik a forint

Forrong a világ, cikázik a forint

Miközben a világ még a meghökkentő venezuelai eseményeket sem emésztette meg, Donald Trump amerikai elnök már az iráni katonai beavatkozást mérlegeli, Grönland megszerzéséről beszél és újabb támadást indított a Fed elnöke ellen. A héten így a befektetők a geopolitikai feszültségekre figyelnek, illetve Japánra, ahol az a kérdés, hogy Tokió közbelép-e a jen gyengülésének megállítása érdekében. Emellett a ma érkező amerikai ipari termelési adat mozgathatja a nemzetközi devizapiacokat. A forint az elmúlt 5 napban enyhe erősödést mutat az euróval szemben, míg a dollárnál éppen fordított jelenséget figyelhetünk meg, a mai napon pedig még nem találta meg az irányt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×