Infostart.hu
eur:
359.91
usd:
315.93
bux:
144840.54
2026. július 27. hétfő Liliána, Olga
Omicron Variant on test tube - New Variant of Covid 19
Nyitókép: DMEPhotography/Getty Images

Ilyen lehet Magyarországon a járvány újabb hulláma

Néhány hónapon belül Magyarországot is elérheti a koronavírus-járvány újabb hulláma, ám Kacskovics Imre immunológus nem számít sok súlyos betegre.

Németországban a koronavírus-járvány újabb hulláma miatt a negyedik oltás beadását szorgalmazzák, de emelkedik a fertőzöttek száma Angliában és Szerbiában is.

Azt remélték, hogy a nyári hónapok nyugodtak lesznek - mondta az M1 műsorában Kacskovics Imre, az ELTE Természettudományi Karának dékánja.

Az immunológus kiemelte: Magyarországon békés időszak van, egy-két hónapig élvezhetjük a nyarat, kipihenhetjük magunkat, és készülhetünk a következő hullámra. A szakértő ugyanakkor a védőoltások elterjedésének és a korábbi hullámoknak köszönhetően nem vár nagyon erőszakos, magas hullámot és súlyos általános fertőzöttséget Magyarországon.

Azt ugyanakkor nehéz megjósolni, hogy Magyarországon mikor érkezhet újabb koronavírus járványhullám - mondta az immunológus, hozzátéve a külföldi turisták és a külföldre utazó magyarok is behozhatják a vírust. Kacskovics Imre szerint a vírust már nem lehet ilyen szinten izolálni és kordában tartani, ezért

ismét nagyon fontos a személyi védekezés.

Azt javasolta, főleg az időseknek, ha zsúfolt helyre mennek, akkor vegyék fel a maszkot, mert az biztonságot ad, és akik fogékonyabbak a vírusra, például immunhiányosak, idősebbek, vegyék fel az ismétlő oltást.

Kacskovics Imre szerint a fertőződést nem tudja megakadályozni a kialakult immunvédelem.

"Azt hiszem, hogy lassan hozzá fogunk szokni, hogy ez egy felső légúti, remélhetőleg ott meg is álló betegség, köhögéssel, tüsszögéssel, néhány napos kellemetlenséggel" - tette hozzá.

A védőoltásoknak abban van szerepük, hogy fertőzöttség esetén a súlyos állapotot megelőzzék - emelte ki az immunológus.

Beszélt arról is, hogy újabb és újabb neveket kell megtanulni, már az omikron ötödik variánsa támad, de már van BA.6 is. Bármennyire szeretnénk hogy ne így legyen, a vírus "teszi a dolgát", vagyis mutálódik és valami újdonságot dolgoz ki folyamatosan annak érdekében, hogy a kialakult immunválaszt amennyire tudja kikerülje és fertőzzön - mondta.

Kacskovics Imre beszélt arról is, hogy a

60 év felett alapbetegség miatt veszélyeztetett csoportba tartozó embereknek ajánlott a negyedik oltás felvétele.

Az immunológus megjegyezte, már a 6 hónapnál idősebb gyermekek is kaphatnak mRNS alapú vakcinát.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter napirend előtt a parlamentben: be fogjuk mutatni a teljes orbáni örökséget
cikkünk frissül

Magyar Péter napirend előtt a parlamentben: be fogjuk mutatni a teljes orbáni örökséget

Három pillérre, a gyógyszeráfára, a tűzifaáfára és az iskolakezdési támogatásra alapozta Magyar Péter hétfői napirend előtti felszólalását, amelyen beszámolt 70 napos kormányzásának eddigi egyéb eredményeiről is. Értékelte a tusnádfürdői Orbán Viktor-beszédet is. „Kedves fideszesek, KDNP-sek, be lehet fejezni a nem voltam ott, nem tudtam semmiről-turnét” – mondta.

Felmérhetetlen mennyiségű robbanóeszközt rejt még a Duna

A Margit hídnál talált robbanószerkezet nem taposóakna, hanem egy második világháborús német tüzérségi gránát hüvelye volt – árulta el az InfoRádióban Czető Roland. Még rengeteg felfedezetlen szerkezet lapulhat a folyóvizek közelében az alacsony vízállás miatt, ezért fokozott óvatosságra hív fel.
inforadio
ARÉNA
2026.07.27. hétfő, 18:00
Csizmadia Ervin
a Méltányosság Politikaelemző Központ igazgatója
Putyin erőset mondott Ukrajna jövőjéről, kulcsfontosságú találkozó jön – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról hétfőn

Putyin erőset mondott Ukrajna jövőjéről, kulcsfontosságú találkozó jön – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról hétfőn

Donald Trump amerikai elnök kedden a Fehér Házban fogadja Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt - erősítették meg az ABC News-nak. Zelenszkij a héten Lindsey Graham néhai dél-karolinai republikánus szenátor temetésére utazik Washingtonba. Vlagyimir Putyin orosz elnök mindeközben kijelentette, Ukrajna egysége megrendült, mivel "mindenki összeveszett a másikkal", Kijev pedig "előbb-utóbb elveszíti a nyugati területeit". Putyin szerint "ami korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartozott, előbb vagy utóbb, nem holnap, talán nem holnapután - egy, két, tíz, tizenöt év múlva -, de történelmi értelemben minden a helyére kerül". Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×