Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 20. szombat Rafael
Németh Szilárd, a Fidesz vezérszónoka felszólal a Budapest Diákváros megvalósításáról szóló javaslat általános vitájában az Országgyűlés plenáris ülésén 2021. május 27-én.
Nyitókép: Kovács Tamás

Komoly büntetéseket helyez kilátásba a kormány az extraprofitadó áthárítóinak

A témában Németh Szilárd mondott el részleteket.

A jövő évi költségvetésben arra koncentrálnak, hogy a háború árát ne a magyar családok fizessék meg, ezért hozták létre a büdzsén belül a rezsivédelmi és a honvédelmi alapot - fejtette ki Németh Szilárd rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos a M1 aktuális csatorna szerda reggeli műsorában.

Felhívta a figyelmet arra, hogy a rezsicsökkentés eredményeinek megvédéséhez "nagyon nagy pénzre" van szükség, hiszen a lakosság a rezsicsökkentés eredményeként jelenleg 115 forintért kapja köbméterenként a gázt, szemben a piaci 565 forintos árral, míg a villany esetében 37 forintot fizetnek az emberek, a piacon pedig 140 forint fölött van az ár. Hangsúlyozta: a rezsicsökkentés következtében az elmúlt tíz évben 2300 milliárd forint maradt az embereknél. Ezzel szemben - folytatta - 2002 és 2010 között ezt pénzt a külföldi tulajdonban lévő energiacégek "hordták ki az országból".

Azt, hogy Budapest csatlakozna az energiatakarékossági sprintnek nevezett "brüsszeli kezdeményezéshez", Németh Szilárd úgy kommentálta: ez egy "fedőakció", mert valójában arról van szó, hogy ne legyen védett piac az egyetemes szolgáltatás, ne lehessen rezsicsökkentést bevezetni, és jól ki lehessen "zsebelni" az embereket.

Magyarország ma garantálja azt, hogy az emberek megfizethető módon és biztonságosan jutnak hozzá energiához - mondta a rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos. Úgy fogalmazott: Magyarországon az embereknek nem kell azon törni a fejüket, hogy majd "mécsessel fognak fűteni, kevesebbet kelljen világítani, és majd kirázzák a ruhájukat mosás helyett".

A kormánybiztos komoly büntetéseket helyezett kilátásba a cégeknek az extraprofitadó áthárítása esetére. A kormánypárti politikus az interjúban úgy fogalmazott: "nagyon komoly büntetések" lesznek abban a tekintetben, hogy "jó néhányan" "nekiugrottak" az extraprofitadónak, és azt mondták, hogy ezt "jól ráterhelik az emberekre".

"Mi meg azt mondjuk, hogy nem, nem így lesz, hanem ezért komoly büntetések fognak járni mindenki számára" - jelentette ki, hozzátéve, hogy ezek büntetések is a rezsivédelmi alapba mehetnek majd.

Címlapról ajánljuk
Szakértő Donald Trump utódlásáról: a két háború és a megélhetési költségek határozzák meg az elnöki ciklus sikerességét

Szakértő Donald Trump utódlásáról: a két háború és a megélhetési költségek határozzák meg az elnöki ciklus sikerességét

A gazdasági növekedés és a két nagyobb nemzetközi konfliktus sikeres lezárása döntheti el Donald Trump amerikai elnök második ciklusának sikerességét – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Magyarics Tamás külpolitikai szakértő. Az ELTE emeritus professzora arról is beszélt, hogy kik lehetnek legnagyobb valószínűséggel Trump utódai.

Magyar Péter: Sulyok Tamás alkotmányos puccskísérlete elbukott – videó

„Sulyok Tamás alkotmányos puccskísérlete elbukott. Az alkotmánybírók is kimondták, hogy vége van. Sulyok Tamásnak és Polt Péternek mennie kell” – írta Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×