Infostart.hu
eur:
386.42
usd:
331.81
bux:
118863.12
2026. január 13. kedd Veronika
The northeast hollow of Lake Balaton.
Nyitókép: Laszlo Szirtesi/Getty Images

Megtalálták a Balatonban eltűnt fiúk holttestét

Egy szörfdeszkába kapaszkodtak, majd elmerültek Balatonaligánál.

Mindkét Balatonban eltűnt fiatal holttestét megtalálta a rendőrség – értesült az Index. Mint arról korábban az Infostart is beszámolt, a két fiatalt vasárnap óta keresték a tóban. A fiúk Balatonaliga partjaitól 300-350 méterre merültek el szombat este.

Szombaton 19 óra 38 perckor érkezett bejelentés a rendőrségre arról, hogy egy 17 és egy 18 éves bódvalenkei fiú eltűnt a vízben. Harmadik társukkal együtt indultak be úszni a Balatonba, és már kifelé tartottak egy szörfdeszkába kapaszkodva, amikor ketten elmerültek.

A harmadik fiatalnak egy csónakos segített partra jutni, miután meghallotta a segélykiáltásait.

Az egyik fiú holttestét most megtalálták Aligánál, a nyílt vízen. A testet reggel kilenc óra előtt emelték ki a vízből. Orbán Zoltán, a Somogy megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az Indexnek azt mondta, reggel érkezett egy bejelentés egy horgásztól, hogy lát egy holttestet lebegni a víz felszínén. Mint tájékoztatott, kicsivel később kollégái a másik fiú holttestét is megtalálták.

Az MTI-nek a szóvivő pontosította a korábbi adatokat a fiúkról és elmondta, hogy mindkét áldozat 17 éves volt, az egyikük bódvalenkei, a másikuk tornanádaskai.

A fiatalok elmerülése idején nem volt érvényben viharjelzés. Idegenkezűség nem merült fel, így az ügy kivizsgálása közigazgatási hatásági eljárás keretében zajlik.

Címlapról ajánljuk

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
Súlyos csapás érte Ukrajnát, személycserék kezdődtek az ukrán elitben - Háborús híreink kedden

Súlyos csapás érte Ukrajnát, személycserék kezdődtek az ukrán elitben - Háborús híreink kedden

Oroszország tegnap hozta nyilvánosságra, hogy a pénteki, Ukrajnát ért Oresnyik-támadás azt a lvivi repülőteret érte, ahol többek között amerikai gyártmányú F-16-os vadászbombázók is állomásoztak korábban. A hétfői nappal az orosz-ukrán háború hivatalosan is átlépte a 1418 napos lélektani határt, azaz azt az időtartamot, ameddig a Szovjetunió Németországgal harcolt a második világháború alatt. Németország zöld utat adott a hazánk által is használt Lynx lövészpáncélosok Ukrajnába szállítására. Hajnalban súlyos támadás érte Ukrajnát - Kijevben elment az áram. A nap folyamán személycserékről szavazott az ukrán parlament: új védelmi miniszter, energiaügyi miniszter, technológiai miniszter és hírszerzési vezető is kinevezésre kerül. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×