Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota
Nyitókép: Unsplash.com

Lapinformáció: még májusban megszűnhet az ingyenes parkolás

A Magyar Nemzet értesülései szerint.

Javul a járványhelyzet, ezért egy-két héten belül megszűnik az ingyenes parkolás a közterületeken, és visszaáll a korábbi rend, vagyis ismét fizetni kell a várakozásért – értesült a Magyar Nemzet.

A lap emlékeztet, hogy a koronavírus-járvány első hullámában, 2020 áprilisától szüntették meg a közterületi parkolási díjakat. Az indoklás az volt, hogy a védekezés egyik legfontosabb eszköze az emberek közötti biztonságos távolság fenntartása, és mivel a zsúfolt tömegközlekedési járatokon ez nem, vagy csak korlátozottan lehetséges, fontos, hogy aki tudja, használhassa a saját autóját. 2020 júliusa és novembere között megszűnt az ingyenes közterületi parkolás is, a járvány harmadik hulláma miatt 2020 novemberétől ismét bevezettek, és azóta is tart.

Jobbára ellenzéki oldalról sokat támadták az intézkedést, mondván a kormány ennek a jelentős forrásnak az elzárásával akarja nehéz helyzetbe hozni az önkormányzatokat, kaotikus közlekedési helyzeteket eredményez, környezetszennyező és járványügyileg sem hasznos.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

Az AI segítené a függetleneknek megtörni a kétpárti uralmat Amerikában

A mesterséges intelligencia immár az amerikai politika hagyományos rendszerét is felforgathatja. Egy washingtoni központú nonprofit szervezet szerint az AI lehet a kulcs ahhoz, hogy – több évtized után – független jelöltek újra bejussanak az Egyesült Államok Képviselőházába,és ezzel alapjaiban változtassák meg a törvényhozás erőviszonyait.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×