Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 21. vasárnap Tamás
Oltópont a Szent Imre Kórházban, a főváros XI. kerületében 2021. február 13-án. Az egészségügyi intézményben ezen a napon az orosz Szputnyik V koronavírus elleni vakcinával (hivatalos nevén Gam-COVID-Vac) oltanak.
Nyitókép: MTI/Mohai Balázs

Operatív törzs: már a szennyvízminták is a harmadik hullám lecsengését mutatják

Jelentős mennyiségű Pfizer-vakcina érkezett, de az elosztás részleteiről később ad tájékoztatást az operatív törzs. Már 5 millió 76 ezren regisztráltak oltásra, és a 84 százalékuk meg is kapta a vakcinát.

Kiss Róbert, az ügyeleti központ helyettes vezetője elsőként a rendőri intézkedéseket ismertette:

  • Maszkhasználat miatt intézkedtek 408 esetben.
  • Az elmúlt 24 órában 78 emberrel szemben intézkedtek a kijárási tilalom megszegése miatt.
  • A tranzitszabályok megsértése miatt 28 intézkedésre volt szükség.
  • A hatósági házi karanténban lévők száma csökkent, most 16 008-an vannak így megfigyelés alatt, 1700-at rendeltek el a tegnapi napon.

382 az új fertőzöttek száma, ezzel a járvány kezdete óta összesen 798 955 főre nőtt a beazonosított fertőzöttek száma. Elhunyt 64 többségében idős, krónikus beteg, így az elhunytak száma 29 277 főre emelkedett. 2197 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 251-en vannak lélegeztetőgépen – ismertette az elmúlt 24 óra adatait Galgóczi Ágnes, a Nemzeti Népegészségügyi Központ osztályvezetője.

A szennyvízminták is azt mutatják, hogy lecsengőben van a koronavírus-járvány – mondta.

Az oltási kampány folytatódik, a beoltottak száma 4 714 992 fő, közülük 2 749 235 fő már a második oltását is megkapta. Már több mint 5 millió 76 ezren regisztráltak oltásra, és 84 százalékuk meg is kapta.

Kedden is folytatódik a regisztrált és időpontot foglalt 16–18 évesek oltása a kórházi oltópontokon. Korlátozott mennyiségben lehet még foglalni Szputnyik és AstraZeneca oltásokat, és még kevés Pfizert is annak, aki SMS-ben értesítést kapott. A Sinopharm-oltásokat továbbra is folyamatosan hirdetik a kórházak. A háziorvosok Sinopharm-, Janssen- és Moderna-vakcinákkal tudják folytatni az oltást.

334 620 adag Pfizer-vakcina érkezett kedden, az első körös oltásokról hamarosan újabb tájékoztatást adnak. Galgóczi Ágnes arra is felhívta a figyelmet, hogy mindenki vegye fel a második oltását is, mert a védelem csak így lesz megfelelő a vírussal szemben.

Címlapról ajánljuk

Na szia mentő! - már egy gyerekdal is készült

Újabb fejezetéhez érkezett az országos figyelmet kapó életmentés története: személyesen találkozott a „Na szia mentő!” mondatáról ismertté vált kisfiú és a segélyhívást fogadó mentésirányító. Az eset hatására az Országos Mentőszolgálat új oktatási kampányt indít óvodásoknak.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Floridában folynak a tárgyalások az oroszokkal – Háborús híreink vasárnap

Kétnapos tárgyalássorozat kezdődött szombaton a floridai Miami városában az Egyesült Államok és Oroszország között. Kirill Dmitrijev, Vlagyimir Putyin orosz elnök különmegbízottja konstruktívnak nevezte az eddigi megbeszéléseket, amelyek vasárnap is folytatódnak. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök elmondta, Washington új, háromoldalú tárgyalási formulát javasolt az ukrán és orosz tárgyalópartnereknek Miamiban, amelyben az európai országok is részt vehetnének. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború és a békeerőfeszítések eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×