Infostart.hu
eur:
377.95
usd:
319.69
bux:
130030.34
2026. február 7. szombat Rómeó, Tódor
Belvárosi parkolás – forrás: facebook.com
Nyitókép: Belvárosi parkolás – forrás: facebook.com

A polgármesterek többsége véget vetne az ingyenes parkolásnak

Székesfehérvár első embere szerint érdemes lenne megszüntetni a járvány miatt bevezetett ingyenes parkolás, egyetért vele a Magyar Önkormányzatok Szövetségének elnöke is, viszont a Megyei Jogú Városok Szövetségének vezetője még várna a döntéssel.

A parkolók zsúfoltsága és koronavírus-járvány aktuális helyzete miatt a fizetős parkolás és az önkormányzati hatáskör visszaadását kérik az InfoRádió által megkérdezett polgármesterek.

"A vírushelyzet kedvező alakulása miatt elrendelt változások után Székesfehérváron is megteltek a parkolók, sok esetben az ott lakók sem tudnak megállni, ezért

érdemes lenne az ingyenes parkolást megszüntetni"

– hangsúlyozta Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere.

A fideszes politikus úgy látja, hogy a nyitással egyre több területen kapjuk vissza a megszokott életünket, ez a forgalomra is hatással van, ezért azt javasolja, hogy az ingyenes parkolásról hozott állami döntést vonják vissza, újra az önkormányzatok határozhassanak ebben a kérdésben. A polgármester elmondta, hogy az intézkedés Székesfehérváron húsz-harminc millió forint bevételkiesést hozott havonta, de szerinte ez másodlagos, a legfontosabb, hogy a fizetős parkolás közlekedési szervezési eszköz.

Gémesi György, Gödöllő polgármestere, a Magyar Önkormányzatok Szövetségének elnöke szerint vissza kell állítani a fizetős parkolás rendszerét az egész országban, mert minden településen jelentős problémát okoz a zsúfoltság a parkolóhelyekben.

Gödöllő vezetője úgy látja, hogy az ingyenes parkolás nem hozta meg a hozzáfűzött reményeket. Azt mondta, senki sem mutatta ki, hogy mennyivel nőtt az autót használók száma a közösségi közlekedéssel szemben, szerinte ebben nemigen volt változás, ám azt tapasztalták, hogy sokan autójuk tárolására használják a parkolóhelyeket, így akik valóban parkolni akartak, nehezen találtak helyet és ebből

sokszor kaotikus helyzet alakul ki.

A polgármester elmondta, hogy lassan 150 millió forintos kiesést jelent az ingyenes parkolás Gödöllőnek, országosan pedig tízmilliárd forintos nagyságrendben csökkenhettek a bevételek emiatt.

Szita Károly kaposvári polgármester, a Megyei Jogú Városok Szövetségének elnöke arról beszélt, hogy Kaposváron nem okozott komolyabb problémát a parkolók zsúfoltsága.

Azt mondta, minden járványintézkedést nagy körültekintéssel, alapos megfontolással hoztak meg a hozzáértők, ő nincs minden információ birtokában, ezért – mint mondta –

óvatosabb kollégáinál.

Szerinte a reggeli és a délutáni órákban a közösségi közlekedésben rendszeresen kialakuló tömeg csökkentését jól szolgálja az intézkedés. Szita Károly kiemelte, hogy megvárják a szakemberek döntéseit, és azután tesznek javaslatokat a fizetős parkolásra.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: Szombathelyen is mindenki tudja, soha többé háborút!

Orbán Viktor: Szombathelyen is mindenki tudja, soha többé háborút!

Újabb háborúellenes gyűlést tartottak a Digitális Polgári Körök, ezen a szombaton Szombathelyen. Az esemény fő szónoka Orbán Viktor miniszterelnök volt. „Szombathelyet rommá lőtték a második világháborúban. Itt mindenki tudja: Soha többé háborút!” – mondta, majd a fiatalokhoz szólt: „Vegyétek komolyan magatokat! A kamu lázadás semmi. Lázadni a magyar kormány ellen? Az nem nagy dolog. Lázadjatok Brüsszel ellen! Onnan fenyegetnek minket!” A 2026-os választás a háború előtti utolsó választás. Ekkor fogunk dönteni arról, hogy megyünk-e a háborúba – tette hozzá. Orbán Viktor az is bejelentette: két hét múlva Washingtonba utazik a Béketanács ülésére.

A Tisza Párt bemutatta 240 oldalas programját

Magyar Péter szombaton ismertette a párt 240 oldalas választási programját, amelyet – mint mondta – több mint ezer szakértő bevonásával állítottak össze. A Működő és emberséges Magyarország alapjai című dokumentumban a Tisza gazdasági növekedést, igazságosabb adózást, az egészségügy és az oktatás rendbetételét, valamint az ellopott közvagyon visszaszerzését ígéri.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×