Infostart.hu
eur:
384.23
usd:
328.81
bux:
0
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Merkely Béla rektor beszédet mond a Semmelweis Egyetem II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikájának felújított, steril, a baktériumok és vírusok ellen védelmet nyújtó speciális légtechnikai és nyomásszabályozó rendszerrel bővített hemato-onkológiai  osztályának avatásán 2019. október 7-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Merkely Béla: teljesen mindegy, hogy ki melyik oltóanyagot kapja

A kormány Vakcinainfo+ sorozatának legfrissebb videójában üzent a Semmelweis Egyetem rektora.

Magyarországon jelenleg ötféle koronavírus elleni vakcina áll rendelkezésre, ezek mindegyike szine egyformán megvéd a betegség súlyos szövődményekkel járó lefolyásától, ezért teljesen mindegy, hogy ki melyik oltóanyagot kapja - emelte ki Merkely Béla.

Fontos, hogy a vakcina ténylegesen már működjön a vállizomban, elkezdődjön a sejtes és antitestes immunitás kialakulása, ami a védettséget és hosszútávon az életet jelenti az oltáson már átesettek számára.

A professzor speciális, a magyar lakosság kevesebb mint egy százalékát érintő esetként említette az autoimmun betegségeket, ahol érdemes mérlegelni, melyik vakcinát alkalmazzák. Ebben az esetben fontos, hogy a beteg konzultáljon az orvosával.

Címlapról ajánljuk
Nagy a felháborodás: csaknem ezer menedékkérőnek bottal ütik a nyomát

Nagy a felháborodás: csaknem ezer menedékkérőnek bottal ütik a nyomát

A menekültpolitika szigorítása a tavaly májusban hivatalba lépett Merz-kormány egyik fő célkitűzése. Ilyen előzmények után felháborodást keltett az a bejelentés, hogy az elmúlt több mint egy évben a délnyugat-németországi Rajna-vidék-Pfalz tartományban megközelítően 1000 menedékkérőnek egyszerűen nyoma veszett.

Washington rakétákat telepíthetne Grönlandra – újabb részletek a NATO-Trump alkuról

Donald Trump az este váratlan megegyezésről számolt be: alkut kötött a NATO-főtitkárral Grönland ügyében, és ezért nem vezeti be a több nyugat-európai állam ellen a beígért büntetővámokat. Órákkal korábban még azt követelte, hogy azonnal induljanak tárgyalások Grönland eladásáról. Később több interjúban is beszélt a megállapodásról.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×