Infostart.hu
eur:
355.81
usd:
313.29
bux:
138853.98
2026. június 25. csütörtök Vilmos
Nyitókép: Pixabay.com

Óriási drágulás a Balatonnál

A Balaton mellett fekvő ingatlanok ára sokat emelkedett az utóbbi években, a csúcstartó Zamárdi és Tihany.

A balatoni ingatlanárak az elmúlt években rendre meghaladták az országos átlagot. A Balatonkenesén lévő családi házak esetében volt a legnagyobb a drágulás: 220 ezer forintról 487 ezer forintra nőtt a négyzetméterenkénti ár – derül ki az Ingatlannet.hu statisztikájából, amit az onlinebalaton.hu ismertetett.

A balatonföldvári és a fonyódi házak még mindig némileg olcsóbbnak számítanak a többi településhez képest: 2015-ben 195-210 ezer forintos négyzetméterár között kínálták eladásra a házakat, míg mára 316-340 ezer forintra nőtt az ár.

A siófoki árak is jelentősen nőttek, öt évvel ezelőtt még csak 255 ezer forintos átlagos négyzetméterenkénti áron lehetett ingatlant vásárolni, de mára ez az összeg 480 ezer forintra emelkedett négyzetméterenként.

A legdrágábbnak Tihany számít, 621 ezer forintos négyzetméterenkénti árral,

Zamárdiban pedig 565 ezerre nőtt a 2015-ös 344 ezerről a családi házak négyzetmétereként ára.

A legtöbb településen több mint duplájára emelkedtek az átlagárak a tégla építésű lakások esetében is. Tihany területén 2015-ről 2020-ra 500 ezerről több mint egymillió forintra emelkedtek a téglalakások négyzetméter átlagárai, míg Zamárdiban öt év alatt 525 ezerről 1,1 millió forintra ugrott az ár. Siófokon és Balatonföldváron is megduplázódtak az átlagárak..

Címlapról ajánljuk
A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A MOB főtitkára elmondta, hogy képzeli el a közös munkát az új sportállamtitkárral

A Magyar Olimpiai Bizottság idén is megrendezte az Olimpia Napját a Városligetben, ahová számos nagy sztár, olimpiai bajnok is kilátogatott, és együtt sportolt vagy beszélgetett a rajongókkal. Fábián László az InfoRádióban beszélt az esemény legfőbb értékeiről, az olimpiai felkészülés aktualitásairól és arról is, mire számít az új sportállamtitkársággal való együttműködéstől.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Nem találtak magukra a techcégek eladási hullámában a tőzsdék

Vegyes hangulat volt a nemzetközi tőkepiacokon: a közel-keleti feszültségek valamelyest enyhültek, de az elmúlt napok technológiai részvényeket sújtó korrekciója még nyomás alatt tarotta a tőzsdéket. A hangulatot javította, hogy az Irán és Izrael közötti konfliktus csillapodásával mérséklődtek az olajellátással kapcsolatos aggodalmak, és a Hormuzi-szoros hajóforgalma is fokozatosan normalizálódik, de továbbra is visszafogja a kockázatvállalási kedvet, hogy globális eladási hullám indult a technológiai részvényekben. Az arany héthónapos mélypontra került, a dollár pedig erősödik. Európában vegyes volt a kép: a Dax esett, míg a CAC40 enyhe pluszban állt meg. Az amerikai tőzsdék ugyan jó lendülettel kezdték a napot, de estére egyedül a Dow Jones tudott pluszban zárni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×