Infostart.hu
eur:
364.73
usd:
309.73
bux:
136260.36
2026. április 17. péntek Rudolf
A BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság kereső kutyája egy rendőrségi hajón a Dunán Budapestnél 2019. június 7-én. Ezen a napon Prohászka Richárd rendőr alezredes, a BRFK Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság vezetője sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság több mint 200 kilométernyi Duna-szakaszon 15 hajóval kutatja a dunai hajóbaleset során eltűnteket egészen az országhatárig. A Hableány sétahajó május 29-én süllyedt el a Margit híd közelében, miután összeütközött a Viking Sygin szállodahajóval. A fedélzeten 35-en utaztak, 33 dél-koreai állampolgár és a kéttagú magyar személyzet. Hét embert sikerült kimenteni.
Nyitókép: MTI/Bruzák Noémi

Hableány: drámai videót tett közzé a rendőrség

A Budapesti Rendőr-főkapitányság befejezte a dunai hajóbaleset ügyében indított nyomozást.

A rendőrség honlapjára feltöltött videó összegzi a legfontosabb eseményeket. Látható, ahogy a dél-koreai turisták felszállnak a Hableányra május 29-én, valamint a Viking Sigynnel való ütközés is több szögből. A felvételen a mentésről és a kiemelésről is közölnek részleteket.

A Hableányon 35-en utaztak, 33 dél-koreai turista és a kéttagú magyar személyzet. Hét koreai turistát sikerült kimenteni, 27 áldozat holttestét megtalálták a hatóságok.

A nyomozás során beszerzett szakértői vélemények és újabb bizonyítékok alapján a nyomozók a szállodahajó ukrán kapitányát július 29-én segítségnyújtás elmulasztásának megalapozott gyanúja miatt is gyanúsítottként hallgatták ki és ismételten őrizetbe vették. Őrizetbe vételét követően a nyomozóhatóság előterjesztést tett letartóztatásának indítványozására, amelyet a bíróság az ügyészi indítványra elrendelt.

A nyomozást a Budapesti Rendőr-főkapitányság múlt héten befejezte és a keletkezett iratokat a Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség részére megküldte.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság a lezárt nyomozástól elkülönítve önálló büntetőeljárásban vizsgálja, hogy a Viking Idun személyzetének részéről felmerül-e a segítségnyújtás elmulasztása bűncselekmény.

Címlapról ajánljuk

„Nem csak az a kérdés, hogy ki mond le, lezárult egy politikai korszak” – Orbán Viktor a választások eredményéről

„A választók a jövőre szavaztak, nem a múltra, többet várnak. Szerintem össze kell gyűjteni azt a 8-10 okot, ami a választási vereséghez vezetett, ehhez szükség van még néhány napra. Ki fog kerekedni egy kép” – vázolta Orbán Viktor. Először értékelte az országgyűlési választások eredményét a választáson súlyos vereséget szenvedett Fidesz–KDNP vezetője. A Fidesz közösségére bízta annak az ügyét, hogy marad-e vagy távozik a párt éléről.
inforadio
ARÉNA
2026.04.17. péntek, 18:00
Dobrowiecki Péter
Lengyelország-szakértő, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője
Választás 2026: megvan az oktatási miniszter, felszólította Magyar Péter a Molt

Választás 2026: megvan az oktatási miniszter, felszólította Magyar Péter a Molt

137 mandátumnál jár a Tisza Párt, 56 képviselői helynél a Fidesz és 6-nál a Mi Hazánk, miután szerdán lezárult az újraszámolás Zala 2. számú, keszthelyi választókerületében. Csütörtökön hiánytalanul megérkeztek a külképviseleteken leadott szavazatok is, Magyar Péter pedig bejelentette: nem a Karmelitában, hanem a Parlament közelében lesz a miniszterelnöki irodája. A Tisza-kormány oktatási minisztere a Ciszterci Iskolai Főhatóság éléről érkezik, személyében egy újabb nő kerül a kormányba. Magyar Péter az üzemanyag-ellátás biztonságáról kért tájékoztatást a Moltól, egyúttal felszólította a vállalatot, hogy ne fizesse ki a Fidesz-közeli MCC-nek járó, mintegy 25 milliárd forintos osztalékot. Folyamatosan frissülő cikkünkben a csütörtöki fejleményeket követjük nyomon. Orbán Viktor csütörtök este interjút adott.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×