Infostart.hu
eur:
359.23
usd:
305.03
bux:
136536.08
2026. május 6. szerda Frida, Ivett
Nyitókép: Pixabay

Komoly nyugdíjügyi népszavazás jöhet Magyarországon

A négy kérdés egyike arra irányulna, hogy lehessen-e 600 ezer forint fölötti nyugdíj.

A nyugdíjasok létbiztonsága, kiszolgáltatottságának csökkentése érdekében négy népszavazási kérdést nyújtott be a Nyugdíjas Parlament Országos Egyesület szerdán a Nemzeti Választási Bizottsághoz hitelesítésre.

Karácsony Mihály, az egyesület elnöke a kérdések benyújtásakor tartott sajtótájékoztatóján elmondta:

ahhoz kérik a választók támogatását, hogy az adózók saját nyugdíjas szüleiknek is felajánlhassák személyi jövedelemadójuk egy százalékát.

A második kérdés arról szól, hogy a gazdasági társaságok abban az esetben is élvezhessenek társaságiadó-kedvezményt, ha a hozzájuk kötődő nyugdíjas szervezeteket támogatják.

Azt is szeretnék elérni, hogy a nyugdíjbiztosítási alap újra egy, a munkavállalók, a munkaadók és a nyugdíjasok ellenőrzése alatt álló önálló pénzügyi alappá váljon. Ma ugyanis az ezt szolgáló összeget csupán a költségvetés egyik fejezete tartalmazza - tette hozzá.

A negyedik kérdés a kiugróan magas nyugdíjak visszaszorítását célozza. Ma a nyugdíjak megállapításánál a 372 ezer forint feletti jövedelemrésznek a 90 százalékát veszik figyelembe. Ahhoz kérik a választók támogatását, hogy a jövőben ez a 90 százalék 10 százalékra csökkenjen. Vagyis

nem lehetnének 600 ezer forintnál magasabb nyugdíjak Magyarországon,

ahol a nyugdíjminimum 28 500 forint - magyarázta az elnök.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
Pozitív fejlemények érkeztek Iránból, raliznak a tőzsdék

Pozitív fejlemények érkeztek Iránból, raliznak a tőzsdék

Az iráni helyzet továbbra is jelentősen meghatározza a hangulatot a nemzetközi piacokon, a tegnapi amerikai csúcsdöntést követően ma reggel Ázsiában széles körű emelkedést lehetett látni, miután Donald Trump bejelentette, hogy egy időre felfüggesztik a Hormuzi-szoroson áthaladó hajók kíséretét, miután érdemi előrelépés történt az Iránnal való tárgyalásokban. Eközben Irán egy 30 pontos béketervet terjesztett elő, miután megkapták a korábbi béketervre adott amerikai választ. A deeszkalációra utaló jelek miatt jelentősen csökkent az olajár, a tőzsdéken pedig pozitív hangulat látható, Európában jelentős emelkedésben vannak a vezető indexek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×